Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

Novou šéfkou Slovenského pozemkového fondu bude Gabriela Bartošová

blank

Vláda vo štvrtok odvolala z funkcie generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu Adrianu Šklíbovú, na jej miesto nastúpi od piatka (3. 4.) Gabriela Bartošová.

Šklíbová bola šéfkou SPF od 7. júna 2017. Jej nástupkyňa Bartošová študovala na Žilinskej univerzite odbor prevádzka a ekonomika dopravy a spojov, cestná doprava. Od 1. novembra 2016 do 5. novembra 2019 bola riaditeľkou odboru prevodu a nájmu SPF.

Bartošová má skúsenosti aj z oblasti poisťovníctva, pracovala ako námestníčka riaditeľa agentúry pre maklérov a pre životné poistenie, neživotné poistenie a siete v poisťovni Kooperativa. V tej istej poisťovni pracovala aj ako maklérska poradkyňa a školiteľka pre životné i neživotné poistenie. V roku 2014 pôsobila niečo vyše dvoch mesiacov v Národnej diaľničnej spoločnosti ako vedúca oddelenia likvidácie poistných udalostí a správy majetku. Skúsenosti má aj z poisťovne Allianz či zo spoločnosti Tempus.

Ako informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, SPF spravuje poľnohospodárske nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu a nakladá s pozemkami, ktorých vlastník nie je známy. Aktuálne prenajíma takmer pol milióna hektárov pozemkov na poľnohospodárske a takmer 1.500 hektárov na iné ako poľnohospodárske účely. Činnosť a hospodárenie SPF kontroluje 13-členná rada.

Fond vykonáva aj odplatný a bezodplatný prevod pozemkov z dôvodov stanovených zákonom, plní reštitučné nároky oprávneným osobám, zastupuje štát a nezistených vlastníkov pred súdmi i orgánmi verejnej správy. Generálne riaditeľstvo SPF sídli v Bratislave, pričom fond má po Slovensku 22 regionálnych odborov a osem pracovísk.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Šklíbová bola šéfkou SPF od 7. júna 2017 do 3. apríla 2020.

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1573 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. blank
    agrarnik zHN
    3. apríla 2020

    Výmena náčelníka ako cez šablónu s PPA – sila peňazí je zrejme najsilnejšia na Slovensku.

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.