Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Novou šéfkou Slovenského pozemkového fondu bude Gabriela Bartošová

Novou šéfkou Slovenského pozemkového fondu bude Gabriela Bartošová
insert_photoTASR - Šklíbová bola šéfkou SPF od 7. júna 2017 do 3. apríla 2020.

Vláda vo štvrtok odvolala z funkcie generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu Adrianu Šklíbovú, na jej miesto nastúpi od piatka (3. 4.) Gabriela Bartošová.

Šklíbová bola šéfkou SPF od 7. júna 2017. Jej nástupkyňa Bartošová študovala na Žilinskej univerzite odbor prevádzka a ekonomika dopravy a spojov, cestná doprava. Od 1. novembra 2016 do 5. novembra 2019 bola riaditeľkou odboru prevodu a nájmu SPF.

Bartošová má skúsenosti aj z oblasti poisťovníctva, pracovala ako námestníčka riaditeľa agentúry pre maklérov a pre životné poistenie, neživotné poistenie a siete v poisťovni Kooperativa. V tej istej poisťovni pracovala aj ako maklérska poradkyňa a školiteľka pre životné i neživotné poistenie. V roku 2014 pôsobila niečo vyše dvoch mesiacov v Národnej diaľničnej spoločnosti ako vedúca oddelenia likvidácie poistných udalostí a správy majetku. Skúsenosti má aj z poisťovne Allianz či zo spoločnosti Tempus.

Ako informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, SPF spravuje poľnohospodárske nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu a nakladá s pozemkami, ktorých vlastník nie je známy. Aktuálne prenajíma takmer pol milióna hektárov pozemkov na poľnohospodárske a takmer 1.500 hektárov na iné ako poľnohospodárske účely. Činnosť a hospodárenie SPF kontroluje 13-členná rada.

Fond vykonáva aj odplatný a bezodplatný prevod pozemkov z dôvodov stanovených zákonom, plní reštitučné nároky oprávneným osobám, zastupuje štát a nezistených vlastníkov pred súdmi i orgánmi verejnej správy. Generálne riaditeľstvo SPF sídli v Bratislave, pričom fond má po Slovensku 22 regionálnych odborov a osem pracovísk.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - Šklíbová bola šéfkou SPF od 7. júna 2017 do 3. apríla 2020.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik zHN
agrarnik zHN
3. apríl 2020 11:30

Výmena náčelníka ako cez šablónu s PPA – sila peňazí je zrejme najsilnejšia na Slovensku.