Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

MPRV SR: Na protestoch vystupovali komparzisti platení agropodnikateľom Oravcom

MPRV SR: Na protestoch vystupovali komparzisti platení agropodnikateľom Oravcom
insert_photoTASR

Agrorezort je znepokojený zo zistení košického denníka Korzár, ktorého investigatívni novinári odhalili, že na protestoch farmárov vystupovali komparzisti platení agropodnikateľom Františkom Oravcom. „Farmárske protesty” tak boli v skutočnosti platenou mediálnou akciou agropodnikateľa Oravca, ktorý figuruje aj v závažnej kauze nedovoleného ozbrojovania a objednávania nástražných systémov na konkurenciu, v ktorej rozsudok vydal Okresný súd v Košiciach.

Investigatívni novinári denníka Korzár, patriaceho pod vydavateľstvo Petit Press, vydávajúce aj denník SME, tento týždeň priniesli odhalenie, že na protestoch Iniciatívy poľnohospodárov v Bratislave nevystupovali farmári, ale komparzisti platení agropodnikateľom Františkom Oravcom. Ten im podľa zistení novinárov platil 70 eur na deň ak sa zúčastnili ako vodiči traktorov alebo 50 eur ak ako nevodiči. Traktory boli buď firiem F. Oravca alebo si ich ten prenajal. Komparzisti, ktorých sa podarilo denníku Korzár stotožniť podľa fotiek na internete aj s ich zamestnávateľmi, si brali na obdobie protestov dovolenku.

František Oravec je pritom osoba, ktorá je stotožnená so závažnou trestnou činnosťou. Okresný súd Košice II. vo štvrtok 17. júna uznal jeho bratranca Marcela H. a odsúdil ho na päť rokov za pripravovaný výbuch pod autom a za poškodzovanie cudzej veci v štádiu prípravy v záujme svojho príbuzného Františka Oravca

MPRV SR: Cieľ F. Oravca je získanie vodnej elektrárne

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR upozorňuje verejnosť aj médiá, že Iniciatíva poľnohospodárov nikdy nepreukázala koho zastupuje, koľko hektárov pôdy jej členovia obhospodarujú, koľko majú hospodárskych zvierat, či sú vôbec skutoční poľnohospodári a ako prispievajú k zvyšovaniu potravinovej sebestačnosti Slovenska.

Spoluprácu s ňou odmieta čoraz viac poľnohospodárskych združení a zväzov. Na základe informácií denníka Korzár sa ukazuje, že protesty boli len divadlom na oklamanie novinárov, verejnosti a politikov. Cieľom F. Oravca je v skutočnosti získanie vodnej elektrárne, čo prezentovali komparzisti na čele s F. Oravcom a P. Magdoškom na jednom z protestov pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou.

Agrorezort vyzýva médiá, aby v záujme odhalenia pravdy a zamedzenia zavádzania verejnosti Iniciatívou poľnohospodárov a jej predstaviteľmi Patrikom Magdoškom a Františkom Oravcom, informovali o konaní F. Oravca v súvislosti s touto elektrárňou. Agrorezort totiž predpokladá, že podvedené boli aj médiá, ktoré na mediálne divadlo F. Oravca naleteli.

Autor článku: Vladimír Machalík - riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV SR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
pozorka
pozorka
2. júl 2019 9:05

… a tí, ktorí kľačali dostali po 200 eur?

Stevo
Stevo
2. júl 2019 10:34
Odpoveď na  pozorka

Mozno aj viac….vobec by som sa necudoval

jm
jm
2. júl 2019 23:40

Ten pán Oravec musí riadne piť krv tomu pánovi riaditeľovi odboru pánovi Machalíkovi. Prijal by som presnejšie opísanie problematiky lebo takéto články sú vlastne o ničom. JBP.

jan
jan
3. júl 2019 0:42

je to zavadzajuca lož.a p.Machalik koho zastupujeme?tych ktory vasi oligarchovia likviduju!!!!!tak vam aj prezradim že ako člen rady iniciativy polnohospodarov obrabam 47,7ha pody,nepestujem repku ale na tejto vymere mam 10ha soje,a prizvukujem nie GMO aku dovazate vy,30ha pšenice,3ha hrach,2ha jačmen oz,a 2,0ha TTP ktore kosim a skrmujem zvieratam,nie mulčujem ako… Celý komentár »