Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
MPRV SR Z domova

MPRV SR: Na protestoch vystupovali komparzisti platení agropodnikateľom Oravcom

chat_bubbleKomentáre: 4 visibilityZobrazenia: 1113

Agrorezort je znepokojený zo zistení košického denníka Korzár, ktorého investigatívni novinári odhalili, že na protestoch farmárov vystupovali komparzisti platení agropodnikateľom Františkom Oravcom. „Farmárske protesty“ tak boli v skutočnosti platenou mediálnou akciou agropodnikateľa Oravca, ktorý figuruje aj v závažnej kauze nedovoleného ozbrojovania a objednávania nástražných systémov na konkurenciu, v ktorej rozsudok vydal Okresný súd v Košiciach.

Investigatívni novinári denníka Korzár, patriaceho pod vydavateľstvo Petit Press, vydávajúce aj denník SME, tento týždeň priniesli odhalenie, že na protestoch Iniciatívy poľnohospodárov v Bratislave nevystupovali farmári, ale komparzisti platení agropodnikateľom Františkom Oravcom. Ten im podľa zistení novinárov platil 70 eur na deň ak sa zúčastnili ako vodiči traktorov alebo 50 eur ak ako nevodiči. Traktory boli buď firiem F. Oravca alebo si ich ten prenajal. Komparzisti, ktorých sa podarilo denníku Korzár stotožniť podľa fotiek na internete aj s ich zamestnávateľmi, si brali na obdobie protestov dovolenku.

František Oravec je pritom osoba, ktorá je stotožnená so závažnou trestnou činnosťou. Okresný súd Košice II. vo štvrtok 17. júna uznal jeho bratranca Marcela H. a odsúdil ho na päť rokov za pripravovaný výbuch pod autom a za poškodzovanie cudzej veci v štádiu prípravy v záujme svojho príbuzného Františka Oravca

MPRV SR: Cieľ F. Oravca je získanie vodnej elektrárne

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR upozorňuje verejnosť aj médiá, že Iniciatíva poľnohospodárov nikdy nepreukázala koho zastupuje, koľko hektárov pôdy jej členovia obhospodarujú, koľko majú hospodárskych zvierat, či sú vôbec skutoční poľnohospodári a ako prispievajú k zvyšovaniu potravinovej sebestačnosti Slovenska.

Spoluprácu s ňou odmieta čoraz viac poľnohospodárskych združení a zväzov. Na základe informácií denníka Korzár sa ukazuje, že protesty boli len divadlom na oklamanie novinárov, verejnosti a politikov. Cieľom F. Oravca je v skutočnosti získanie vodnej elektrárne, čo prezentovali komparzisti na čele s F. Oravcom a P. Magdoškom na jednom z protestov pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou.

Agrorezort vyzýva médiá, aby v záujme odhalenia pravdy a zamedzenia zavádzania verejnosti Iniciatívou poľnohospodárov a jej predstaviteľmi Patrikom Magdoškom a Františkom Oravcom, informovali o konaní F. Oravca v súvislosti s touto elektrárňou. Agrorezort totiž predpokladá, že podvedené boli aj médiá, ktoré na mediálne divadlo F. Oravca naleteli.

Autor článku: Vladimír Machalík - riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV SR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1460 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

4 komentáre

 1. pozorka
  2. júla 2019

  … a tí, ktorí kľačali dostali po 200 eur?

  Odpovedať
  1. Stevo
   2. júla 2019

   Mozno aj viac….vobec by som sa necudoval

 2. jm
  2. júla 2019

  Ten pán Oravec musí riadne piť krv tomu pánovi riaditeľovi odboru pánovi Machalíkovi. Prijal by som presnejšie opísanie problematiky lebo takéto články sú vlastne o ničom. JBP.

  Odpovedať
 3. jan
  3. júla 2019

  je to zavadzajuca lož.a p.Machalik koho zastupujeme?tych ktory vasi oligarchovia likviduju!!!!!tak vam aj prezradim že ako člen rady iniciativy polnohospodarov obrabam 47,7ha pody,nepestujem repku ale na tejto vymere mam 10ha soje,a prizvukujem nie GMO aku dovazate vy,30ha pšenice,3ha hrach,2ha jačmen oz,a 2,0ha TTP ktore kosim a skrmujem zvieratam,nie mulčujem ako vasi !!!a 0,7ha mame zemiaky.chovam osipane kde si drzim kazdym rokom stav prasnic matiek 10ks,6 ks dojnych koz,dva kone.a vdaka vasmu sprostemu prijatiu zakona ze kto chce pre seba kupit na dochovanie jedno prasiatko sa musi registrovat,zvazujem zrusit chov osipanych,nakolko klesa zaujem o odstavcata!este nieco p.Machalik?ak by ste sa nebali co nemusite mat dovod, a racili dvihnut svoj cteny zadok a prisli na vychod povodim vas po vsetkych nasich clenov a osobne sa vam predstavia na akej ploche hospodaria a co pestuju a chovaju.zacneme vychodom a skoncime na zapade,aspon budete mat bližšie na svoju stoličku.zacinal som z nuly bez uveru a vasich podpor!ak by som sa lepsie ucil a podviedol ludi cez podielove listy ako jeden vas bradaty panko,mal by som sa lepsie.ale pri dnesnej vlade brat uver alebo robit projekty cez PPA sa rovna sebevrazde.toto je vas system hry zlikvidovat malych a strednych farmarov,popredat podu cudzincom a byt vazalmi vo vlastnom štate!ale vam je to jedno penazy mate uz dost tak sa prestahujete k riaditelovi PPA do Rakuska!priznam raz po prvom proteste mi p.Kožuch pomohol a som mu za to vdačny,ale potom som sa v nom hlboko sklamal

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.