Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z domova

Lesníci priblížia na veľtrhu v Nitre odľahčený pohľad na lykožrúta

Lesníci priblížia na veľtrhu v Nitre odľahčený pohľad na lykožrúta
insert_photopolnoinfo.sk - Nie len odbornú verejnosť zaujme veľtrh Lignumexpo – Les 2008.

Banská Bystrica 25. septembra (TASR) – Odľahčený, ale mimoriadne zaujímavo spracovaný pohľad na jeden z najakútnejších lesníckych problémov, a to lykožrúta, priblíži banskobystrický štátny podnik Lesy SR (LSR) na medzinárodnom veľtrhu Lignumexpo – Lesy 2008 od 30. septembra do 3. októbra v Nitre.

“Na uvedenom podujatí, ktoré je spojením 16. ročníka medzinárodnej výstavy strojov, zariadení a materiálov pre drevársky a nábytkársky priemysel a 11. ročníka odbornej lesníckej výstavy Les, sa zúčastňujú LSR už ôsmykrát. Odbornej i laickej verejnosti predstavia komplexný pohľad na firmu, jej poslanie i postavenie v spoločnosti. Stručná charakteristika lesa a jeho funkcií, profily odštepných závodov, rôznorodá ponuka agroturistiky, zaujímavé špecifiká viacerých poľovníckych oblastí či pôsobivé, a najmä deťmi mimoriadne obľúbené súťaže z lesnej pedagogiky, dotvoria tohtoročnú prezentáciu našich lesníkov,” uviedol vedúci odboru marketingu Generálneho riaditeľstva LSR Ján Čavojský.

Súčasne v rámci exteriérových inštalácií ponúknu lesníci pôsobivú prezentáciu okrasných drevín z Odštepného závodu Semenoles v Liptovskom Hrádku či ukážky lesnej strojovej techniky a jej montáže z Odštepného Závodu lesnej techniky v Banskej Bystrici.

Na prestížnom medzinárodnom veľtrhu Lignumexpo – Les 2008 bude mať expozície 214 vystavovateľov z 12 krajín sveta, doplnila hovorkyňa LSR Anita Fáková.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: polnoinfo.sk - Nie len odbornú verejnosť zaujme veľtrh Lignumexpo – Les 2008.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments