Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Biopalivá Z domova

EK nariadi testy a obmedzí dovoz čínskych potravín s obsahom mlieka

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 1268

Brusel 25. septembra (TASR) – Európska komisia dnes navrhla testovanie a obmedzenie dovozu potravinárskych výrobkov z Číny s obsahom sušeného mlieka. Je to reakcia na škandál s kontaminovanými čínskymi mliečnymi produktmi, ktoré obsahujú toxický melamín.

Hovorkyňa komisie Nina Papadoulakiová informovala, že príslušné európske úrady budú testovať všetky čínske výrobky, ktoré majú viac ako 50 % sušeného mlieka. Únia tiež zakáže dovoz všetkých čínskych potravinárskych výrobkov pre deti a mládež, ktoré obsahujú akékoľvek množstvo mlieka.

Exekutíva Európskej únie dnes predložila tento návrh odborníkom z členských krajín únie. Zákaz by mal vstúpiť do platnosti už v piatok a týka sa celej škály výrobkov od čokolády po sušienky.

Kontaminované mlieko si už v Číne vyžiadalo životy štyroch detí a ďalších 53.000 ochorelo. Prítomnosť toxickej látky odhalili okrem sušeného a klasického mlieka aj vo výrobkoch ako jogurty, čokoláda, či sušienky.

Melamín je chemikália, ktorá sa obyčajne používa pri výrobe plastov. Do sušeného mlieka ju výrobcovia pridávali preto, aby vyvolali zdanie vyššej prítomnosti bielkovín.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1421 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.