Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Kramplová: Verejne vyzývam Mečiara, aby zvolal republikové grémium

Bratislava 15. augusta (TASR) – Ministerka pôdohospodárstva a ústredná tajomníčka ĽS-HZDS Zdenka Kramplová verejne vyzýva predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara, aby okamžite zvolal politické grémium strany, ktoré by malo zaujať stanovisko k situácii súvisiacej s jej odvolaním z postu ministerky.

Informácie, ktoré podpredseda ĽS-HZDS Miroslav Jureňa posúva médiám a straníckemu šéfovi Vladimírovi Mečiarovi, označila za nezmysly.
Kramplová dôrazne odmieta akékoľvek obvinenia z klientelizmu ohľadom tendra na harmonizáciu informačných systémov. Jureňa Kramplovej vyčítal, že tender prebehol bez vedomia strany a predsedu.
“Dôrazne som odmietala a odmietam jeho pokusy o stranícky klientelizmus pri verejných obstarávaniach ministerstva. Tieto zákazky nie sú platené z prostriedkov strany, ale z verejných zdrojov, a preto obvinenie z neinformovania strany v tejto súvislosti je škandalózne a zásadne poškodzuje ĽS-HZDS i celú vládnu koalíciu,” uviedla dnes pre TASR Kramplová.

Jureňa sa podľa jej slov zároveň priznáva, že ju počas celého pôsobenia vo funkcii ministerky „špicľoval“.

“Dokumentujú to aj informácie z jeho úst o tom, že poznal meno druhého uchádzača z piatich, ktorý bol hodnotený vo verejnom obstarávaní, hoci tieto informácie by mali poznať len členovia výberovej komisie, ktorí sú viazaní mlčanlivosťou,” spresnila.

Údajný problémový tender na ministerstve pôdohospodárstva má súvisieť s prepojením informačných systémov ministerstva pôdohospodárstva a Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Verejné obstarávanie sa realizovalo podprahovou metódou a vyhrala ho firma Columbex international, a.s., s najnižšou ponukou cca 900 miliónov Sk (29,87 milióna eur). Kramplová dala celý proces preveriť generálnemu prokurátorovi, Najvyššiemu kontrolnému úradu a Úradu pre verejné obstarávanie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments