Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Dokázali, že disponujú solídnymi poznatkami

Dokázali, že disponujú solídnymi poznatkami
insert_photoMarian Dukes

Sprievodným podujatím 5. ročníka veľtrhu Agrosalón bolo finále súťaže určenej pre študentov maturitných odborov stredných škôl s poľnohospodárskym zameraním.

Konalo sa v rámci konferencie Agrobiznis v roku 2015. Spojenie súťaže a konferencie bolo zvolené preto, aby manažéri agrobiznisu získali predstavu o poznatkoch budúcich maturantov, ako aj o ich názoroch na prácu v agrosektore.

Väčšina finalistov mala jasno aj v tom, aká práca v budúcnosti by ich najviac napĺňala. Viacerí by chceli najprv študovať na poľnohospodárskej alebo veterinárnej univerzite, niektorí by chceli mať vlastnú farmu či pracovať v niektorom z poľnohospodárskych podnikov. Početná časť študentov, zapojených do súťaže študuje odbory ako kynológia, hipológia či chov cudzokrajných zvierat. Okrem tém ako priebeh pôrodu jalovice, zrenie mäsa, anatomické rozdiely medzi jednotlivými druhmi zvierat či pestovanie zemiakov sa preto hovorilo i o takých zaujímavostiach ako chov gekončíka nočného či chameleónov.

Porota súťaže rozhodla, že NAJ agro dievčaťom 2015 sa stala Nikoleta Izakovičová – študentka 4. ročníka SOŠ vinársko – ovocinárskej v Modre, ktorá prezentovala solídne poznatky o pestovaní viniča a o víne. NAJ agro chlapcom 2015 sa stal Peter Farkaš zo SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Levice, ktorého už teraz možno považovať za študenta so širokým prehľadom o celom spektre oblastí poľnohospodárskej prvovýroby.

Autor článku: Ján Huba - Slovenský CHOV
Zdroj obrázku: Marian Dukes

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
2. apríl 2015 6:22

Palec hore pre takýchto budúcich odborníkov. Len si musíme dať pozor aby sa nám nevytratili do iných odvetví…….