Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Dobytkár: Juraj K. a Martin K. budú definitívne stíhaní väzobne

Dobytkár: Juraj K. a Martin K. budú definitívne stíhaní väzobne
insert_photoTASR

Bývalého riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja K. a finančníka Martina K. budú definitívne stíhať väzobne. Rozhodol o tom Najvyšší súd (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí, ktorý tak zamietol sťažnosti obvinených voči aprílovému rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

“Senát NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosti obvinených Martina K. a Juraja K., trestne stíhaných pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom, zamietol ako nedôvodné. Písomný sľub Martina K. senát neprijal a neprijal ani peňažnú záruku vo výške 200.000 eur ponúknutú za tohto obvineného,” konkretizovala ďalej Važanová.

Juraja K. a Martina K. zobral sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica do väzby 25. apríla. Obaja boli obvinení z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spolupáchateľstvom. Dôvodom kolúznej väzby bola obava z možného ovplyvňovania svedkov. Rozhodnutie nebolo právoplatné, pretože obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodoval vo štvrtok NS SR.

Dvojicu zadržali 22. apríla v rámci pokračujúcej policajnej akcie Dobytkár. Počas nej zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. Celková výška prijatých úplatkov zo strany Juraja K. a Martina K. predstavuje podľa polície sumu vo výške 924.000 eur.

Koncom minulého týždňa NAKA informovala, že v rámci akcie Dobytkár išlo o úplatky v hodnote približne desiatich miliónov eur. Doteraz bolo vo veci obvinených 19 fyzických a päť právnických osôb z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Väzobne je stíhaných šesť osôb.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1522 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments