Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Citlivé sektory už čoskoro na programe dňa

Citlivé sektory už čoskoro na programe dňa
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenskí poľnohospodári budú môcť už čoskoro žiadať o peniaze z najnovšieho balíka priamych platieb na tzv. citlivé sektory.

Prvé žiadosti budú môcť farmári predkladať na Pôdohospodársku platobnú agentúru po zverejnení výziev do 15. mája. Informovala o tom dnes hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

„Od 1. marca 2015 platí totiž nariadenie, vďaka ktorému si môžu farmári podávať žiadosti o podporu na tzv. citlivé sektory. Ak sa rozhodnú pestovať napríklad cukrovú repu, chmeľ, vybrané druhy zeleniny, či ovocie náročné na pestovanie, ako sú maliny, broskyne, čerešne, alebo chovať niektoré druhy zvierat, môžu získať peniaze z priamych platieb,“ priblížila.

Hlavným cieľom spomínanej podpory podľa Holéciovej je, aby sa peniaze dostali aj do citlivých oblastí, akým je pestovanie zeleniny a ovocia, či do živočíšnej výroby, v ktorých mnohé podnikateľské subjekty zápasia s problémami.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jano
jano
5. marec 2015 19:35

Znova ideme podporiť niečo, čo nebude prinášať ovocie . Z vlastnej skúsenosti viem, že napríklad v r.2008 boli vysadené rôzne sady a nepriniesli ani gram ovocia . Ak to nebude viazané na dodávku vypestovaného ovocia ,tak tie peniaze sa opäť len zbytočne rozhádžu . Alebo si prilepšia ti istý znova.… Celý komentár »