Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Zaujímavosti Zo sveta

Českému Pöttingeru sa darí už 20-rokov

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 174
UniCredit Bank 2018

Firme A. Pöttinger, výrobcovi poľnohospodárskych strojov za rok od 1. augusta 2017 do 31. júla 2018 stúpli tržby z predaja výrobkov a služieb takmer o 23-percent na 80,7 milióna eur (2,07 miliardy českých korún). Zisk po zdanení vzrástol medziročne o 17-percent na 6,56 miliónov eur (168,4 milióna korún). Vyplýva to z účtovnej závierky firmy uverejnenej v Zbierke listín. Spoločnosť vo Vodňanoch na Strakonicku zamestnáva asi 400 ľudí.

Firma v uplynulom obchodnom roku rozšírila kapacity v mechanickom spracovaní, zváraní a v montáži. Potom, čo sa už v minulosti presunula výroba pluhov a strojov na spracovanie pôdy z materskej firmy v Rakúsku do Vodnian, rozšírila firma ich ponuku o nové stroje.

Výroba nových podmietačov začala sériou strojov o šírke osem a desať metrov. Projekt pokračuje a priniesol pätnásť nových pracovných miest. Nárast výroby čaká firma vo zváraní, pretože vznikne nové zváracie pracovisko vrátane robotického, uvádza výročná správa.

Spoločnosť, ktorá v Českej republike pôsobí od roku 1999, vyrába najmä stroje na spracovanie pôdy, siatie a zber krmovín. Významná väčšina produkcie putuje na export.

Rakúsky rodinný podnik Pöttinger so sídlom v meste Grieskirchen zvýšil v hospodárskom roku 2017/18 predaj o 15-percent a mal obrat 354 miliónov eur. Vyplýva to z informácií na webe firmy. Na obrate skupiny sa najviac, z 59-percent, podieľajú stroje pre zber krmovín, ďalej 27-percentami stroje na spracovanie pôdy a sejbu. Predaj strojov Pöttinger medziročne vzrástol v oboch kategóriách o 16-percent.

„Zvlášť významne rástli pluhy a sejacie stroje. Rozhodujúcimi faktormi boli početné inovácie a dôvera zákazníkov. Nové logistické centrum náhradných dielov bolo prvýkrát v prevádzke po celý rok,“ uvádza firma.

Asi 60-percent tržieb mal koncern v Nemecku, Francúzsku, Rakúsku, Poľsku, Švajčiarsku a Českej republike. Nemecko s 20-percentami a Francúzsko so 14-percentami predstavujú najväčšie samostatné trhy. V koncerne pracuje 1 775-zamestnancov.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1331 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.