Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Zatiaľ len 12 žiadostí

Zatiaľ len 12 žiadostí
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

O európske peniaze na budovanie závlah dosiaľ prejavilo záujem len 12 žiadateľov. Vyplýva to z údajov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

„Do dnešného dňa, t. j. 9.4.2019 sme prijali len 12 projektov – žiadosti o nenávratný finančný príspevok. Výzva bola predĺžená na základe podnetu zástupcov Rady poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv, čím ministerstvo vyhovelo požiadavkám samotných poľnohospodárov,“ uviedol Daniel Hrežík z tlačového odboru MPRV SR.

Výzvu rezort vyhlásil ešte vlani v lete. Pôvodne mala byť uzavretá ešte v januári tohto roka, termín sa posunul po tom, ako viaceré organizácie zastrešujúce poľnohospodárov avizovali, že pôvodný termín nie je možné stihnúť. Aktuálne majú čas na predloženie projektov do budúceho týždňa – do 15.4.2019. Maximálna výška podpory môže dosiahnuť 1 milión eur. Ak by aj predložené žiadosti získali podporu v najvyššej možnej výške, v opatrení je pre farmárov prístupných stále asi 12 miliónov eur.

Farmári pritom v minulosti žiadali prostriedky určené na závlahy navýšiť.

„Urobíme maximum pre to, aby zdroje, ktoré sú naalokované na toto opatrenie, boli v budúcnosti navýšené. Aby bolo uspokojených maximálne množstvo projektov,“ uviedol pred časom predseda SPPK Emil Macho.

Ministerka pôdohospodárstva nedávno avizovala, že o presune prostriedkov sa diskutuje na európskej úrovni, nakoľko takýto krok musí schváliť Brusel. Konkrétnu čiastku však rezort zatiaľ nepotvrdil.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Juraj Mačaj
Juraj Mačaj
9. apríl 2019 20:24

Počul som pred týždňom informáciu, že výzva 4.1. závlahy nebude vyčerpaná, ale toto číslo ma zaskočilo. Nedá sa tomu uveriť že iba 12 projektov je k 9.4. podaných. Len z môjho okolia viem o 12 – 13 z ktorých je väčšina podaná. Počkajme si na konečné číslo, veď našinec si… Celý komentár »

jm
jm
11. apríl 2019 0:59

Môj názor je že čiastka 12 miliónov Eur môže riešiť len malý projekt v rámci SR.Tam kde sú nefunkčné čerpacie stanice a ani rozvádzacie potrubia je táto smiešna suma možno akurát práve pre spomínanú lokalitu. To by zodpovedalo počtu žiadateľov ako ste uviedol.Snáď nechcete presvedčiť niekoho že sa idú budovať… Celý komentár »