Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Zákon o odbytovom fonde pôjde opäť do pripomienkového konania

Na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sa dnes popoludní uskutočnil okrúhly stôl k návrhu zákona o odbytovom fonde. Jeho účastníci predniesli niekoľko zásadných pripomienok, ktoré boli zapracované do nového návrhu zákona.

Ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomírovi Jahnátkovi veľmi záleží na podpore slovenských potravín a preto rozhodol, že návrh z dnešného okrúhleho stola dá opätovne do riadneho pripomienkového konania.
      TASR o tom informoval Peter Hajnala, poverený zastupovaním riaditeľa odboru komunikácie.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Jano
Jano
13. február 2013 7:54

Je to len dalsie tahanie penazi z vrecak uz aj tak dost vyzmykanych farmarov.

agrárnik z HN
agrárnik z HN
13. február 2013 9:56

Myšlienka dobrá len nedotiahnutá do konca a ušitá horúcou ihlou. Keď sa myšlienka formuvala resp. kodifikoval pracovný preklad obdobného zákona od susedov zabudlo sa, že farmár a samospráva je v inom postavení voči štátu ako na Slovensku. Potravinári ho prirodzene odmietajú čo je logické, keď si pozrieme vlastnícku štruktúru potravinárov… Celý komentár »

realista
realista
13. február 2013 20:05

a dúfajme, že tam aj o s t a n e…..

Ak nemám pravdu prosím aspoň o jeden dôkaz ako mliečny fond pomohol produkcii mlieka na Slovensku či sú sním nejaké prelomové dobré skúsenosti ?

agrárnik z HN
agrárnik z HN
27. február 2013 9:56

Vážený pán realista, žiaľ mliečny fond neurobil dieru do sveta, ale aspoň zastavil pokles výroby mlieka a zastabilizoval prepad v mliečnej produkcii a na trhu posilnil vyjednávaciu pozíciu výrobcov mlieka – nič revolučné, ale len pribrzdilo prepad.