Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny rastlinných komodít bez výraznejších výkyvov

Ceny rastlinných komodít bez výraznejších výkyvov
insert_photo5 x poľnoinfo.sk

Včera (12. februára) sa stretol Cenový burzový výbor (CBV) a zhodol sa na aktuálnych trhových cenách. Prinášame vám prehľad cien na západnom Slovensku s predpokladom vývoja do budúcnosti. Očakávaný vývoj o dva týždne a aj o tri mesiace je v grafe uvedený s hviezdičkou.

Ceny potravinárskej pšenice triedy E zostávajú oproti ostatnej správe stabilné. Aktuálne sa táto chlebová obilnina speňažuje za 241,14 eur za tonu. V predpoklade o dva týždne aj o tri mesiace sa nehovorí o pohybe cien.

Len minimálny pokles cien zaznamenala kŕmna pšenica. Podľa CBV sa v súčasnosti speňažuje za 216,67 eur za tonu. Krátkodobý aj dlhodobý výhľad nehovorí o výkyvoch cien.

Kŕmna kukurica už niekoľko mesiacov vykazuje prvky veľmi stabilnej komodity. Jej aktuálna cena je 223,33 eur za tonu, čo je v intenciách dlhodobého vývoja. Do budúcnosti sa nepočíta so zmenou vývoja.

Ceny repky pred dvoma týždňami postupne klesli na najnižšie úrovne za posledné mesiace. Aj podľa aktuálnej správy, repka na tejto nízkej pozícií ostala a speňažovala sa za 466,67 eur za tonu. Do krátkodobej budúcnosti sa počíta len s minimálnym nárastom ceny. V prvej dekáde mája by ju už poľnohospodári mali predávať za 487,4 eur za tonu. 

Za cenu 451,67 eur za tonu sa speňažuje slnečnice. Do budúcnosti sa počíta s postupným nárastom cien. 

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: 5 x poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments