Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Prihláste sa na seminár: Komplexný pohľad na repku

Prihláste sa na seminár: Komplexný pohľad na repku
insert_photoAgrobiosfer, s. r. o. a poľnoinfo.sk

Repka sa stala komoditou, ktorá už niekoľko rokov pre poľnohospodárov znamená istotu relatívne stabilných cien. Značne limitujúcim faktorom jej ekonomickej úspešnosti sú ale úrody. Tie veľmi citlivo podliehajú výkyvom počasia. Klimatické podmienky síce ovplyvniť nevieme, ale vieme účinne eliminovať ich dôsledky tak, aby poľnohospodár získal podstatne viac, ako do tejto olejniny investuje.

Ako zabezpečiť, že pestovanie repky prinesie roľníkom vyšší finančný efekt ako doteraz, sa bude hovoriť na seminári Komplexný pohľad na repku – výživa, stimulácia, ochrana a ceny v roku 2013 (prihlasovací formulár sa nachádza pod textom a programom). Podujatie sa koná v utorok 5. marca od 9.00 na Agroinštitúte v Nitre a pre poľnohospodárov ho pripravili spoločnosti Agrobiosfer, Bayer CropScience a internetový portál poľnoinfo.sk.

Na seminári vystúpia aj odborníci zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a zo spoločnosti Trim Broker, keď sa pozrú na výživu a hnojenie repky, ale aj na predpokladaný cenový vývoj tejto olejniny v roku 2013. V rámci stimulácie repky sa nevyhneme fenoménu morských rias a efektu, ktorý môže priniesť poľnohospodárovi.

„Cieľom podujatia je osloviť poľnohospodárov a zabezpečiť im v relatívne krátkom čase komplexné informácie o tejto perspektívnej plodine. Žiaľ, priemerné úrody repky v rámci Slovenska sú katastrofálne a napriek vedecko-technickému pokroku, ktorým poľnohospodárstvo za posledných dvadsať rokov prešlo, sa často v produkčných ukazovateľov nenachádzame ani na úrovni osemdesiatych rokov. Našim cieľom je s poľnohospodármi hovoriť o ceste efektívnej intenzity,“ hovorí Juraj Huba, spoluorganizátor semináru a autor týchto riadkov.

Na podujatie Komplexný pohľad na repku – výživa, stimulácia, ochrana a ceny v roku 2013 sa môžete prihlásiť cez aktuálnu podstránku a  prihlasovací formulár, ktorý sa nachádza pod programom podujatia.

Dátum a miesto uskutočnenia: 5. marec (utorok), Agroinštitút Nitra (sála A1)

Program:

9.00 Otvorenie podujatia a zhodnotenie pestovania repky na Slovensku, Ing. Juraj Huba – portál poľnoinfo.sk

9.10 Výživa a hnojenie repky, Doc. Ing. Ladislav Ducsay, PhD. – Katedra agrochémie a výživy rastlín, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.

9:40 Prírodná stimulácia na báze morských rias ako nový trend v pestovaní repky, Ivan Apostolov, MBA – Agrobiosfer, s. r. o.

10:00 Fyziologické vedenie porastu repky počas vegetácie, Ing. Pavol Krempa, Phd. – Agrobiosfer, s. r. o.

10:20 Prestávka

10:30 Ako navýši úrodu stimulácia repky v praxi? Ing. Pavol Krempa, PhD. – Agrobiosfer, s. r. o.

10.50 Novinky pre repku v portfóliu spoločnosti Bayer, Ing. Ján Hanuska – Bayer CropScience

11:20 Výhľad cien repky v roku 2013 – Ing. Tomáš Plavec, analytik Trim Broker

12:00 Ukončenie seminára a obed

Počet voľných miest sme dodatočne navýšili o 20.

Autor článku: Juraj Huba
Zdroj obrázku: Agrobiosfer, s. r. o. a poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments