Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Z pultov obchodov medziročne najviac ubudli minerálne vody

Z pultov obchodov medziročne najviac ubudli minerálne vody
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Z pultov slovenských obchodov sa vytrácajú už aj slovenské minerálne vody. Nepriaznivý trend pokračuje aj v zastúpení trvanlivého pečiva, čokoládových a nečokoládových cukroviniek. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK zrealizovaného pre Potravinársku komoru Slovenska (PKS).

Medziročne najhoršie v prieskume dopadla kategória minerálna voda, pramenitá voda a ochutená minerálna voda. Napriek tomu, že Slovensko patrí k najbohatším krajinám sveta na zdroje minerálnej a pramenitej vody, zastúpenie slovenskej minerálnej vody na pultoch kleslo oproti minulému roku o 15 percentuálnych bodov (p. b.), čo je pokles až o 20,3 %. Zastúpenie slovenských ochutených minerálnych vôd sa medziročne na pultoch znížilo o 10 p. b., teda o 15,7 % a slovenskej pramenitej vody tiež o 10 p. b., teda o 14,3 %.
      Podiel vystavenia slovenských výrobkov podľa výsledkov prieskumu klesá vo všetkých formátoch maloobchodných reťazcov, najmä v malých predajniach, a to o 6 p. b. Najviac slovenských potravín je zastúpených na regáloch reťazcov COOP Jednota 64 % a CBA 57 %, najmenej v reťazci Lidl 18 %. Najväčší medziročný pokles podielu vystavenia slovenských potravín sa zaznamenal na regáloch CBA o 7 p.b. a Lidl o 6 p.b.
      PKS je združenie právnických osôb založené potravinárskymi firmami pôsobiacimi na Slovensku s cieľom spolupracovať pri obhajovaní spoločných záujmov potravinárskeho priemyslu na úrovni štátnych a mimovládnych inštitúcií.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrárnik z HN
agrárnik z HN
20. august 2013 20:10

Každé vystúpenie funkcionárov Smeru v agrorezorte nenechá dlho čakať na reakciu – vždy sa zníži podiel slovenských potravín a výrobkov, prehľbi sa pokles stavov HZ, a rast cien potravín je v nedohľadne. Už chápem, že ticho lieči a neškodí – tj odporúčanie pre agropolitikov zo Smeru SD.