Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa MPRV SR Z domova

Vieme prví: Tibor Guniš má záujem odísť z pozície generálneho riaditeľa PPA

Tibor Guniš má záujem odísť na vlastnú žiadosť z pozície generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Portál poľnoinfo.sk o tom informujú dva na sebe nezávislé zdroje, ktoré okrem iného uvádzajú aj termín odchodu súčasného šéfa platobnej agentúry.

„Tibor Guniš doniesol oznámenie o svojom odchode dnes (8.9.2020) ráno na ministerstvo. Chce skončiť k 30. novembru 2020,“ informuje náš zdroj.

Ten ďalej uvádza, že za rezignáciou môže byť prípadné mimoriadne zložité obdobie, do ktorého vstupuje PPA v súvislosti s kauzou Dobytkár a jej vplyve na pohľad bruselských inštitúcií na slovenskú platobnú agentúru. Druhý zdroj dopĺňa, že dôvody môžu byť aj v nejednotnom jazyku medzi ministrom a šéfom platobnej agentúry.

Minister pôdohospodárstva v čase odovzdania žiadosti nebol v budove ministerstva, ale v Nitre. Informuje o tom Facebook rezortného ministerstva.

„Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský spolu so štátnym tajomníkom Martinom Feckom prijali pozvanie na 56. Valné zhromaždenie členov Slovenskej akadémie pôdohospodárskych vied (SAPV), ktoré sa uskutočnilo v Nitre,“ uvádza status MPRV SR.

Tibor Guniš sa stal generálnym riaditeľom v polovici mája 2020. Jeho nominácia priniesla spokojnosť väčšej časti poľnohospodárskej verejnosti. Tí o Gunišovi hovorili ako o dlhoročnom odborníkovi, ktorí môže priniesť do PPA nové prístupy, ktoré získal najmä počas pôsobenia v Rakúsku.

„Tibor Guniš bol manažérom bázových údajov v rakúskej platobnej agentúre Agrarmarkt Austria (AMA) v rokoch 2012 až 2018,“ informoval vtedy portál poľnoinfo.sk.

V minulosti Guniš pôsobil aj na ministerstve pôdohospodárstva alebo ako šéf priamych podpôr na Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

Stanovisko Tibora Guniša sa nám získať nepodarilo.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Tibor Guniš, generálny riaditeľ PPA

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1569 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

7 komentárov

 1. Nohavica
  8. septembra 2020

  …a vedenie ministerstva ako obvykle na výjazde….

  Odpovedať
 2. Chmelina
  8. septembra 2020

  Asi zistil, že by musel riadne vykydať na PPA a prepustiť väčšinu riadiacich zamestnancov a nema na to žalúdok…

  Odpovedať
  1. realista
   9. septembra 2020

   „vykydať“ nestačí treba aj poriadne „podstlať“….. darmo ich odtiaľ vyhádže keď niet lepších…

  2. Nohavica
   9. septembra 2020

   …a čo také zvláštne na tej PPA robia ? …rozdávajú cudzie prachy čo dokáže každý somár a potom by to mali kontrolovať….to nie je termonukleárny výskum…

 3. Realist
  9. septembra 2020

  Skor bude problem ze on o voze a minister o koze. Nadarmo s hlupakmi sa robit neda ani sa mu necudujem.

  Odpovedať
 4. farmar
  9. septembra 2020

  Súhlasím s vyjadrením že „ skôr bude problém že on o voze a minister o koze „. Nechápem ale jedno, prečo pán minister, ktorí je už rokoch a priamo s poľnohospodárstvom nemá praktické skúsenosti nedôveruje a nepomáha pri riešení problémov, v ktorých sa súčasne PPA nachádza človeku, o ktorom pred pol rokom tvrdil, že je odborník a verí, že on PPA dostane s problémov v ktorých sa nachádza a nie je to len o kauze „Dobytkár“. PPA zmeškala vlak pri predchádzajúcom vedení PPA. Elektronické podávanie žiadostí pri projektových podporách malo byť už dávno samozrejmosťou. Ak súčasné vedenie ministerstva prijme jeho výpoveď adekvátnu náhradu za súčasného generálneho riaditeľa, ktorí má také skúsenosti, vek, a silu na to aby vedel problémy riešiť sa ministerstvu ťažko podarí nájsť.

  Odpovedať
 5. Roman
  10. septembra 2020

  Smutné je, že Guniš chcel robiť poriadky a prišiel na mnoho vecí, ktoré žiaľ pretrvávajú a ich preverením by mohlo prísť aj k reálnemu vneseniu svetla (aj) do prípadu Dobytkár. Ak však dostaneš varovný prst, že isté veci je pre tvoju bezpečnosť aj bezpečnosť rodiny lepšie nechať tak, odídeš radšej zo zdravotných dôvodov…

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.