Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

AKS: Vítame vymenovanie Tibora Guniša na pozíciu generálneho riaditeľa PPA

AKS: Vítame vymenovanie Tibora Guniša na pozíciu generálneho riaditeľa PPA
insert_photoTASR

Agrárna komora Slovenska (AKS) víta vymenovanie Tibora Guniša na pozíciu generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Uviedla to pre TASR Helena Patasiová, predsedníčka AKS v reakcii na Gunišovo vymenovanie.

V období, keď pôsobil na úrade agentúry, patril podľa nej medzi veľmi skromných, profesijne zdatných odborníkov, s ktorým sa dalo seriózne komunikovať.

“Viackrát nám prednášal na školeniach, na ktorých informoval aktívnych poľnohospodárov veľmi zrozumiteľným jazykom, nakoľko to boli začiatky po vstupe do EÚ, čo súviselo s nepočetnými novými pravidlami. Bolo nám ľúto, keď sme sa dopočuli, že odchádza do Rakúska,” poznamenala.

“Pevne verím, že jeho návrat do tejto vysokej funkcie bude prínosom pre celý agropotravinársky komplex. Uvedomujeme si, že v tejto turbulentnej dobe bude musieť obhajovať túto citlivú a čestnú funkciu. Chceme uistiť, že v budúcnosti sme pripravení ústretovo spolupracovať s celým aparátom agentúry v regiónoch, ako aj v ústredí,” dodala Patasiová.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO) v piatok odvolal z funkcie generálnu riaditeľku PPA Beatrix Galandovú a za nového generálneho riaditeľa agentúry vymenoval Tibora Guniša.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Robert Dohál
Robert Dohál
17. máj 2020 19:50

Ja by som tú radosť s Tiborovho návratu na PPA vyjadril emotívnejšie: “Je to skvelá správa”! Ako bývalý pracovník MPSR ho poznám ako správneho chlapa a navyše je to na tú problematiku skvelý odborník. A ešte pridaná hodnota: Tých 6 rokov práce na AMA vo Wiedni. Je výborné, že dnes… Celý komentár »