Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SPPK: Zákon o neprimeraných podmienkach je vykonateľný

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora považuje naďalej zákon o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch medzi odberateľom a dodávateľom tovaru, ktorým sú potraviny, za dôležitý. V tejto súvislosti oceňuje, že prezident SR Ivan Gašparovič vrátil jeho zrušene Národnej rade SR na opätovné prerokovanie a dúfa, že parlamentní poslanci sa pri konečnom rozhodovaní budú riadiť aj argumentmi a postojmi agropotravinárskej samosprávy.

„Dnešný zákon na Slovensku považujeme za dobrý a vykonateľný, pretože obsahuje predmet toho, proti čomu je zameraný, teda neprijateľné podmienky. Sme si vedomí toho, že vykonateľnosť nie je jednoduchá, pretože je potrebné, aby kontrolné orgány vstúpili do účtovných dokladov obchodných systémov, ale aj dodávateľov a našli v nich to, čo je v rozpore so zákonom,“ uviedol na dnešnej tlačovej besede riaditeľ odboru potravinárstva a obchodu SPPK Igor Šarmír.

Pripomenul, že profit v potravinovom reťazci sa nerozdeľuje rovnomerne, pričom najviac na ňom participuje obchod a distribúcia. SPPK sa aj preto v tomto smere už mnoho rokov domáha väčšej vyváženosti, ale dominantné postavenie obchodu sa neustále zvyšuje.

„Máme opodstatnené obavy, že zrušenie zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch môže vystupňovať jeho tlak a zhoršiť pozíciu malých a stredných výrobcov potravín,“ dodal Šarmír.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments