Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

SPPK: Výber vedenia PPA rešpektujeme

SPPK: Výber vedenia PPA rešpektujeme
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Emil Macho, predseda SPPK

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora rešpektuje výber vedenia Pôdohospodárskej platobnej agentúry. V pozícii generálneho riaditeľa ostáva Jaroslav Jánoš a na pozíciu výkonného riaditeľa nastupuje víťaz výberového konania Marián Bulla. Rozhodol o tom minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

Je plne v kompetencii ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jána Mičovského, komu vyjadrí svoju dôveru a vymenuje ho do čela Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Aj preto Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora tento výber rešpektuje.

„Vzhľadom na situáciu, v akej sa nachádza rezort agropotravinárstva a to aj vrátane podmienečnej akreditácie Pôdohospodárskej platobnej agentúry, však trochu nerozumieme, prečo sa tak dlho a neštandardne vyberalo nové vedenie agentúry. Pokiaľ minister od začiatku plne dôveroval Jaroslavovi Jánošovi ako generálnemu riaditeľovi PPA, nemusel hľadať iného kandidáta na túto pozíciu,“ uviedol v reakcii predseda SPPK Emil Macho

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora verí, že vedenie Pôdohospodárskej platobnej agentúry na čele s Jaroslavom Jánošom a Mariánom Bullom prispeje k stabilizovaniu situácie a vzťahov medzi poľnohospodármi, k utíšeniu nervozity, ktorá panuje v regiónoch a najmä spoločne dosiahnu, že PPA od jesene už nebude pracovať v režime podmienečnej akreditácie.

Autor článku: Jana Holéciová - SPPK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Emil Macho, predseda SPPK

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments