Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Šéfom PPA ostáva Jaroslav Jánoš

Šéfom PPA ostáva Jaroslav Jánoš
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Jaroslav Jánoš (vľavo).

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský rozhodol. Vo funkcii generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry naďalej ostáva Jaroslav Jánoš. Víťaz minulotýždňového výberového rozhovoru Marián Bulla nastúpi v priebehu mája na pozíciu výkonného riaditeľa. Informoval o tom šéf tlačového odboru agroministerstva Daniel Hrežík.

“Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský rozhodol, že generálnym riaditeľom agentúry naďalej ostáva Jaroslav Jánoš,” uviedol tlačový odbor.

Presne pred týždňom, 19. apríla 2021, sa v sídle MPRV SR uskutočnili výberové rozhovory na funkciu generálneho riaditeľa PPA. Prihlásených bolo podľa informácií MPRV 10 záujemcov.

“Pred 13 – člennou odbornou výberovou komisiou sa predstavilo 7 uchádzačov, ktorí spĺňali predpísané kritériá. Najúspešnejším uchádzačom sa stal Marián Bulla,” informoval Daniel Hrežík.

Marián Bulla absolvoval v prvej polovici osemdesiatych rokov Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

“V období rokov 1985 a 1986 pracoval ako technik v štátnom podniku Slovenská kartografia. Od roku 1986 do roku 1991 v štátnom podniku Geodézia v Žiline. Ostatných tridsať rokov má v životopise uvedené, že sa ako živnostník zameriava na geodetické a kartografické práce či pozemkové úpravy,” informoval minulý týždeň portál poľnoinfo.sk.

Marián Bulla od roku 1994 do marca 2021 pôsobil aj ako konateľ spoločnosti Bulla & Kutlík, s. r. o., ktorá pôsobí v prenájme nehnuteľností alebo riadení prevádzky spoločnosti. Od roku 2005 do roku 2017 bol konateľom spoločnosti Arlanda, s. r. o. zameranej na geodetické a kartografické práce, či pozemkové úpravy.

Marián Bulla bude v priebehu mája poverený funkciou výkonného riaditeľa PPA. Predmetné riešenie poskytne kontinuitu fungovania PPA,” informuje Daniel Hrežík.

Podľa ministra Jána Mičovského tandem Jánoš a Bulla dáva najlepšie predpoklady pre to, aby agentúra, ktorá prechádza extrémne ťažkým obdobím, naplnila požiadavky podmienečnej akreditácie a vykročila na cestu konsolidovaného peňažného ústavu, spĺňajúceho najvyššie nároky farmárov i spoločnosti.

„Vzhľadom na rozsah a vážnosť situácie v súvislosti s PPA toto riešenie akceptujem,“ uviedol Marián Bulla.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Jaroslav Jánoš (vľavo).

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Maria Budz
Anna Maria Budz
28. apríl 2021 10:52

https://ekonomika.sme.sk/c/22647913/sef-ppa-janos-to-urobil-rovnako-ako-matovic-tvrdi-hlas.html?ref=terazbox_sme

Už aspoň cela poľnohospodárska i nepoľnohospodárska verejnosť vie,prečo sa tak dlho zriaďovateľ a zákonodarca tváril,že človek p.Oravca je len dočasným GR PPA!