Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Čakanie na korunného princa agrárnej pokladnice pokračuje. Z výberu vzišli dvaja uchádzači

Čakanie na korunného princa agrárnej pokladnice pokračuje. Z výberu vzišli dvaja uchádzači
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - budova PPA.

Podľa informácií portálu poľnoinfo.sk, ktoré boli potvrdené viacerými zdrojmi, sú favoritmi na generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry dvaja kandidáti. Karty však môže zamiešať aj Jaroslav Jánoš, súčasný šéf PPA, ktorý bol do pozície vymenovaný 1. decembra 2020.

Podľa troch nezávislých zdrojov, naprieč štruktúrami rezortu, majú po pondelkovom výberovom rozhovore najbližšie k postu šéfa PPA Marián Bulla a Juraj Krátky. Do výberového rozhovoru sa prihlásilo sedem kandidátov a nového generálneho riaditeľa vyberala pätnásťčlenná komisia.

Životopisy

Marián Bulla absolvoval v prvej polovici osemdesiatych rokov Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

V období rokov 1985 a 1986 pracoval ako technik v štátnom podniku Slovenská kartografia. Od roku 1986 do roku 1991 v štátnom podniku Geodézia v Žiline. Ostatných tridsať rokov má v životopise uvedené, že sa ako živnostník zameriava na geodetické a kartografické práce či pozemkové úpravy.

Od roku 1994 do marca 2021 pôsobil aj ako konateľ spoločnosti Bulla & Kutlík, s. r. o., ktorá pôsobí v prenájme nehnuteľností alebo riadení prevádzky spoločnosti. Od roku 2005 do roku 2017 bol konateľom spoločnosti Arlanda, s. r. o. zameranej na geodetické a kartografické práce, či pozemkové úpravy.

Druhým kandidátom, ktorý podľa informácií portálu poľnoinfo.sk zaujal vo výberovom rozhovore, je Juraj Krátky. Na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov absolvoval Agronomickú fakultu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Od roku 1994 do roku 2004 pôsobil v bankovom sektore na rôznych pozíciách a v rôznych bankových domoch.  Neskôr mal na starosti  implementáciu informačných bankových systémov skupiny Erste v rôznych štátoch. Z riadenia projektov finančného sektora neodišiel ani v ďalších rokoch.

Aktuálne od roku 2019 pôsobí ako senior projektový manažér spoločnosti Microcomp na projekte „Spracovanie dokumentov miestnych územných systémov ekologickej stability pre potreby vytvorenia základnej východiskovej bázy pre reguláciu návrhu budovania zelenej infraštruktúry.“

Karty môže zamiešať Jánoš

Obaja kandidáti majú podľa našich informácií k pozícii šéfa PPA najbližšie. Čo nám ale potvrdili naše zdroje, karty môže zamiešať aj aktuálny šéf PPA, Jaroslav Jánoš. Ten vedie agentúru už ostatných päť mesiacov a aj z rozhovoru, ktorý poskytol portálu poľnoinfo.sk na začiatku týždňa, je zrejmé, že má záujem rozbehnuté procesy dokončiť.

„Minister je čistý človek a jeho svedomie je také, že chce robiť veci transparentne a dobre. Pre neho je korupcia neprijateľný fenomén. Treba to aj tak brať. Chce robiť veci transparentne. Toto vidím za výberovými konaniami a výberovým rozhovorom. Hľadá najlepšieho kandidáta,“ uviedol Jánoš pre poľnoinfo.sk.

Na otázku, či existuje možnosť, že z výberového konania nevzíde vhodný kandidát a on bude pokračovať vo svojej pozícii uviedol, že to si nedovolí predpovedať.

Pozícia generálneho riaditeľa PPA je mimoriadne dôležitá v období podmienečnej akreditácie, v ktorej sa inštitúcia nachádza do konca októbra 2021.

Od vlaňajších marcových volieb je Jánoš štvrtým generálnym riaditeľom PPA. Na pozíciu nastúpil 1. decembra, keď ministerstvo nebolo schopné od septembra do konca novembra 2020 nájsť vhodného kandidáta za Tibora Guniša. Jaroslav Jánoš bol vymenovaný dočasne, podľa slov ministra, na dva – tri týždne.

Ministerstvo pôdohospodárstva na otázky týkajúce sa výberu generálneho riaditeľa reagovalo veľmi stručne „verejnosť bude do niekoľkých dní o výsledkoch výberového rozhovoru informovaná“.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - budova PPA.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments