Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

SAMO: Vítame rozhodnutie EK o pozastavení účinnosti zákona o osobitnom odvode

SAMO: Vítame rozhodnutie EK o pozastavení účinnosti zákona o osobitnom odvode
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) víta rozhodnutie Európskej komisie (EK) o začatí konania vo veci osobitného odvodu pre obchodné reťazce a zároveň o vydaní predbežného opatrenia, ktorým pozastavila účinnosť tohto zákona. Uviedol to Martin Krajčovič, predseda SAMO, v reakcii na vydanie predbežného opatrenia zo strany EK.

“Od začiatku hovoríme, že zákon je v rozpore s Ústavou SR a právom Európskej únie (EÚ). Aj tento prípad poukazuje na dôležitosť ukotvenia Slovenska v EÚ, ktorá aj v tomto prípade ukazuje, že je ochotná obhajovať záujmy občanov členských krajín EÚ aj napriek rozhodnutiam jednotlivých vlád,” priblížil Krajčovič.

Toto rozhodnutie podľa neho znamená, že reťazce nebudú až do právoplatného rozhodnutia EK platiť daň za potraviny.

“Vďaka rozhodnutiu EK pozastaviť účinnosť zavedenia dane na potraviny, účinnej od 1. januára 2019, nebudú znášať negatívne dosahy tohto opatrenia nielen obchodníci, ale ani spotrebitelia na Slovensku,” dodal predseda SAMO.

Šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (SNS) za účasti Evy Antošovej (SNS), poslankyne Národnej rady (NR) SR, a Milana Lapšanského, generálneho riaditeľa sekcie potravinárstva a obchodu MPRV SR, na brífingu oznámila, že EK v utorok vydala predbežné opatrenie na pozastavenie zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov v SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments