Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Legislatíva Z domova

SAMO: Vítame rozhodnutie EK o pozastavení účinnosti zákona o osobitnom odvode

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 127

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO) víta rozhodnutie Európskej komisie (EK) o začatí konania vo veci osobitného odvodu pre obchodné reťazce a zároveň o vydaní predbežného opatrenia, ktorým pozastavila účinnosť tohto zákona. Uviedol to Martin Krajčovič, predseda SAMO, v reakcii na vydanie predbežného opatrenia zo strany EK.

„Od začiatku hovoríme, že zákon je v rozpore s Ústavou SR a právom Európskej únie (EÚ). Aj tento prípad poukazuje na dôležitosť ukotvenia Slovenska v EÚ, ktorá aj v tomto prípade ukazuje, že je ochotná obhajovať záujmy občanov členských krajín EÚ aj napriek rozhodnutiam jednotlivých vlád,“ priblížil Krajčovič.

Toto rozhodnutie podľa neho znamená, že reťazce nebudú až do právoplatného rozhodnutia EK platiť daň za potraviny.

„Vďaka rozhodnutiu EK pozastaviť účinnosť zavedenia dane na potraviny, účinnej od 1. januára 2019, nebudú znášať negatívne dosahy tohto opatrenia nielen obchodníci, ale ani spotrebitelia na Slovensku,“ dodal predseda SAMO.

Šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (SNS) za účasti Evy Antošovej (SNS), poslankyne Národnej rady (NR) SR, a Milana Lapšanského, generálneho riaditeľa sekcie potravinárstva a obchodu MPRV SR, na brífingu oznámila, že EK v utorok vydala predbežné opatrenie na pozastavenie zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov v SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1463 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.