Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Potravinárstvo Z domova

Poslanci schválili zrušenie osobitného odvodu obchodných reťazcov

blank

Osobitný odvod obchodných reťazcov sa zruší. Za návrh koaličnej SNS vo štvrtok hlasovalo všetkých 141 prítomných poslancov. Schválený bol v skrátenom legislatívnom konaní.

Návrh na zrušenie zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov bol predložený ako reakcia na predbežné opatrenie prijaté zo strany Európskej komisie (EK) na pozastavenie uplatňovania tohto zákona.

Navrhovatelia odôvodnili takéto riešenie skutočnosťou, že vyšetrovanie EK nie je časovo obmedzené. Podľa nich sa tým otvorí možnosť hľadať iný, rýchlejší a efektívnejší mechanizmus adresnej pomoci slovenským poľnohospodárom a potravinárom. „Zrušením zákona zanikne dôvod na pokračovanie konania zo strany Európskej komisie,“ dodali.

Prípravu zákona na zrušenie odvodu inicioval predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko. Avizoval to v utorok (2. 4.). Zároveň vyzval občanov, aby sledovali, či ceny v obchodných reťazcoch klesajú.

Podľa jeho slov Bruselu prekáža v zákone to, že sa rovnako nezdaňuje aj slovenský obchodný reťazec. Zmeniť by sa to podľa neho dalo jednou vetou, novelu zákona však nespraví.

„Neurobím to aj preto, že si ctím slovenských predajcov a že práve ich chcem chrániť,“ dodal.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1592 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

 1. blank
  jm
  5. apríla 2019

  Je zaujímavé že diskriminácia v meradle Slovenska malého poľnohospodára príklad vyše sto ha poľnohospodárskej pôdy dojnice plus výkrmoví mladý dobytok spolu cez sto kusov pri predložení žiadosti je vyhodnotená záporne . Zamestnanosť dvaja ľudia na celý podnik. V našich pomeroch sme nezaujímavá spoločnosť. Asi hlavne z dôvodu výšky úplatku. Tu vidím hlavný dôvod nespravodlivého smerovania nášho poľnohospodárstva.
  SNS je asi úplne slepá keď išla do zákona o odvode s vedomím diskriminácie istej skupiny podnikateľov na území SR. Ani Ústava SR to nedovoľuje. Totiž nikto nemôže biť zvýhodnený alebo znevýhodnený. Pre každého musia byť rovnaké podmienky. Totiž vo výzvach bolo diskriminačné napríklad množstvo,počet,výmera a podobne. Nariadenie EU nepozná takéto rozdiely . Nariadenie platí v plnom znení pre všetkých rovnako bez výnimky! Bolo by dobré sa zamyslieť aj nad spôsobom ktorý umožňuje vyplatiť žiadateľovi podporu v prípade keď sa nejedná o kontrolovaný subjekt a zároveň ani nesusedí v kultúrnom diele s kontrolovaným subjektom. Alebo potom radšej zrušte podporu a vráťte ceny pred vstupom do EÚ. To asi nepôjde lebo otrokárstvo to nedovolí.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.