Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Poslanci schválili zrušenie osobitného odvodu obchodných reťazcov

Poslanci schválili zrušenie osobitného odvodu obchodných reťazcov
insert_photo

Osobitný odvod obchodných reťazcov sa zruší. Za návrh koaličnej SNS vo štvrtok hlasovalo všetkých 141 prítomných poslancov. Schválený bol v skrátenom legislatívnom konaní.

Návrh na zrušenie zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov bol predložený ako reakcia na predbežné opatrenie prijaté zo strany Európskej komisie (EK) na pozastavenie uplatňovania tohto zákona.

Navrhovatelia odôvodnili takéto riešenie skutočnosťou, že vyšetrovanie EK nie je časovo obmedzené. Podľa nich sa tým otvorí možnosť hľadať iný, rýchlejší a efektívnejší mechanizmus adresnej pomoci slovenským poľnohospodárom a potravinárom. “Zrušením zákona zanikne dôvod na pokračovanie konania zo strany Európskej komisie,” dodali.

Prípravu zákona na zrušenie odvodu inicioval predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko. Avizoval to v utorok (2. 4.). Zároveň vyzval občanov, aby sledovali, či ceny v obchodných reťazcoch klesajú.

Podľa jeho slov Bruselu prekáža v zákone to, že sa rovnako nezdaňuje aj slovenský obchodný reťazec. Zmeniť by sa to podľa neho dalo jednou vetou, novelu zákona však nespraví.

“Neurobím to aj preto, že si ctím slovenských predajcov a že práve ich chcem chrániť,” dodal.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
jm
5. apríl 2019 22:59

Je zaujímavé že diskriminácia v meradle Slovenska malého poľnohospodára príklad vyše sto ha poľnohospodárskej pôdy dojnice plus výkrmoví mladý dobytok spolu cez sto kusov pri predložení žiadosti je vyhodnotená záporne . Zamestnanosť dvaja ľudia na celý podnik. V našich pomeroch sme nezaujímavá spoločnosť. Asi hlavne z dôvodu výšky úplatku. Tu… Celý komentár »