Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

NRSR: Rada pozemkového fondu bude mať po novom 13 členov

NRSR: Rada pozemkového fondu bude mať po novom 13 členov
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Rada pozemkového fondu bude mať po novom o dvoch členov viac, konkrétne 13. Parlament definitívne schválil návrh zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách z dielne poslancov koaličnej SNS.

Táto rada je jedným z orgánov Slovenského pozemkového fondu. Poslanci navrhli zvýšiť počet jej členov. Jeden má byť zvolený na základe návrhov organizácie združujúcej mestá a obce a druhý má byť zvolený na návrh Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Doteraz rada pozostávala z 11 členov.

„Vzhľadom na zrýchlenie rozhodovacích procesov rady a aplikačné problémy, či už v súvislosti s uskutočňovaním jednoduchých pozemkových úprav, daňovou problematikou a nájomnými vzťahmi s využívaním poľnohospodárskej pôdy, si prax žiada, aby členom rady bol aj zástupca z organizácií združujúcich obce, ako aj zástupca SPPK,“ zdôvodnili poslanci.

Plénum odobrilo aj pozmeňujúci návrh z výborov, novela zákona tak začne platiť až od 1. júna tohto roka namiesto 1. mája 2019.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments