Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Legislatíva Z domova

NRSR: Rada pozemkového fondu bude mať po novom 13 členov

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 228

Rada pozemkového fondu bude mať po novom o dvoch členov viac, konkrétne 13. Parlament definitívne schválil návrh zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách z dielne poslancov koaličnej SNS.

Táto rada je jedným z orgánov Slovenského pozemkového fondu. Poslanci navrhli zvýšiť počet jej členov. Jeden má byť zvolený na základe návrhov organizácie združujúcej mestá a obce a druhý má byť zvolený na návrh Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Doteraz rada pozostávala z 11 členov.

„Vzhľadom na zrýchlenie rozhodovacích procesov rady a aplikačné problémy, či už v súvislosti s uskutočňovaním jednoduchých pozemkových úprav, daňovou problematikou a nájomnými vzťahmi s využívaním poľnohospodárskej pôdy, si prax žiada, aby členom rady bol aj zástupca z organizácií združujúcich obce, ako aj zástupca SPPK,“ zdôvodnili poslanci.

Plénum odobrilo aj pozmeňujúci návrh z výborov, novela zákona tak začne platiť až od 1. júna tohto roka namiesto 1. mája 2019.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1463 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.