Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Živočíšna výroba Zo sveta

Proti podporám do živočíšnej výroby protestovali v Prahe stovky ľudí

Proti podporám do živočíšnej výroby protestovali v Prahe stovky ľudí
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Na Václavskom námestí v centre Prahy dnes (15.8.2020) dopoludnia demonštrovalo niekoľko stoviek prevažne mladých ľudí proti podporám do živočíšnej výroby. Vytvorili ľudskú reťaz od sochy svätého Václava k budove tamojšej platobnej agentúry (Štátneho poľnohospodárskeho intervenčného fondu). Akciu zorganizoval spolok Otvor oči. Na jeho facebookovej stránke sa k účasti na akcii prihlásilo takmer 500 ľudí.

Cieľom podujatia je upozorniť na vysoké dotácie do živočíšneho priemyslu z peňazí daňových poplatníkov, ktoré však podľa organizátorov zvieratám nijako nepomáhajú. Medzi rokmi 2015 a 2017 bolo podľa spolku do živočíšnej výroby vyplatených celkovo 800 miliónov eur (21 miliárd Kč). Aj cez veľké sumy, ktoré do živočíšnej výroby plynú, zvieratá podľa aktivistov stále trpia, sú zneužívané a zabíjané. Ročne je v ČR zabitých okolo 124 miliónov chovných zvierat, upozornili.

“Rozhodli sme sa usporiadať túto akciu nielen proti obrovským dotáciám do živočíšnej výroby, ale aj pre podporu dotácií do výroby rastlinnej. Stále viac ľudí vynecháva živočíšne výrobky zo svojho jedálnička, o to dostupnejšie by mali byť kvalitné rastlinné potraviny. Verím, že budúcnosť je v rastlinných potravinách a ich podpora je mimoriadne dôležitá,” uviedla predsedníčka spolku Otvor oči Olga Nema.

Spolok chce demonštráciou dosiahnuť zastavenie podpôr do živočíšnej výroby, vytvorenie nového podporného programu pre prechod dotknutých chovateľov k rastlinnej výrobe a vytvorenie rekvalifikačných programov pre pracovníkov a pracovníčky v živočíšnej výrobe.

Otvor oči je nezisková organizácia usilujúca o zlepšenie postavenia zvierat v spoločnosti prostredníctvom podpory a propagácie vegánstvo.

EUR 1 = 26,118 CZK

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments