Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Z domova Zaujímavosti

Predsedom strany Máme toho dosť! je Oravec, rozhodol o tom snem

blank

Predsedom novozaloženej mimoparlamentnej politickej strany Máme toho dosť! sa stal František Oravec. Rozhodli o tom účastníci ustanovujúceho snemu v sobotu (9. 11.) v obci Gyňov v okrese Košice-okolie. Podpredsedami sú Patrik Magdoško, Raymond Kopka a Róbert Pikáli. Na sneme zvolili deväťčlenné predsedníctvo podľa regionálneho princípu, ako aj 27-člennú radu regiónov.

Cieľom strany je dostať sa do parlamentu a byť „silným hlasom regiónov v Bratislave“. Svoj ekologický, hospodársky a regionálny program plánujú predstaviť v najbližších mesiacoch. Ako Oravec povedal, po celom Slovensku budú zbierať podnety a požiadavky, ktoré sa pretavia do programu.

Zdôraznil, že strana je postavená na troch silných princípoch, najdôležitejším je podľa neho ten regionálny, ďalším je hospodárstvo.

„Budeme podporovať malých miestnych a stredných podnikateľov. Investičné stimuly sa budeme snažiť prerozdeľovať hlavne im, pretože vo vyspelých krajinách Európskej únie (EÚ) je malý a stredný podnikateľ hlavný ťahúň ekonomiky,“ vysvetlil.

Tretí najsilnejší atribút strany je podľa jeho slov ekologický, ktorý zahŕňa ochranu vody, pôdy, lesa a vzduchu.

„Táto strana nie je iba pre poľnohospodárov, ale pre všetky segmenty hospodárstva na Slovensku, tak výrobné, ako aj nevýrobné,“ uzavrel s tým, že chcú hájiť aj záujmy roľníkov a vlastníkov pôdy.

Strana Máme toho dosť! už pri svojom vzniku avizovala, že chce smerovať k silným regiónom a vidieku. Nespokojní farmári vtedy pripomenuli, že ich protesty nepomáhali, a preto sa rozhodli ísť do politiky.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1593 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.