Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Poľnohospodári a potravinári spustili celoslovenskú akciu darovania potravín

Poľnohospodári a potravinári spustili celoslovenskú akciu darovania potravín
insert_photoSPPK

Poľnohospodári a potravinári spustili celoslovenskú akciu darovania potravín. TASR o tom informovala Jana Holéciová, hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Spresnila, že slovenskí poľnohospodári a potravinári v piatok darovali po celom Slovensku desiatky ton potravín pre skutočných záchrancov tejto krajiny. Hoci sa agropotravinárske odvetvie nielen pre pandémiu zmieta v kríze, domáci výrobcovia potravín sa rozhodli svojimi výrobkami poďakovať pravým hrdinom dnešných dní.

Zdôraznila, že štrajková pohotovosť SPPK pre takmer rok trvajúce zásadné názorovo-odborné spory o spôsob ozdravenia domáceho agropotravinárstva s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jánom Mičovským (OĽANO) nevyústila do kydania hnoja a vylievania mlieka pred ministerstvom.

„Pre nás je hodnota slovenských potravín vysoko nad akýmkoľvek sporom. Práve preto nebudeme robiť cirkus pred ministerstvom pôdohospodárstva, ale všetku našu energiu a čas venujeme skutočným záchrancom tejto krajiny, ku ktorým pán minister Mičovský nepatrí,“ uviedol predseda SPPK Emil Macho.

60 miest na Slovensku

Projekt darovania potravín má podľa hovorkyne názov „Vy pomáhate, my ďakujeme“ a zapojilo sa doň 29 regionálnych poľnohospodárskych a potravinárskych komôr po celom Slovensku spolu so svojimi členmi a aj niektoré potravinárske zväzy, rovnako členovia SPPK.

„Vďaka projektu slovenskými a aj typickými regionálnymi potravinami poďakujeme nemocniciam, ľuďom pracujúcim v mobilných odberových miestach (MOM), v regionálnych úradoch verejného zdravotníctva, domovoch dôchodcov, detských domovoch a mnohých ďalších charitatívnych organizáciách, ktoré sa starajú napríklad aj o ľudí bez domova či rodiny v hmotnej núdzi. K tradičným a špecifickým regionálnym produktom sa tak dostanú aj tí, ktorí si ich často nemôžu dovoliť kúpiť alebo ich nepoznajú,“ uviedol počas odovzdávania potravinového daru pre geriatrickú nemocnicu v Bratislave – v Podunajských Biskupiciach člen predstavenstva SPPK Juraj Mačaj.

Holéciová upozornila, že poľnohospodári a potravinári odovzdali svoje výrobky na 60 miestach Slovenska. Zdravotníkom, deťom či seniorom venujú zeleninu, zemiaky, ovocie, ovocné šťavy, mliečne a mäsové výrobky, čaje, trvanlivé potraviny, vajíčka či koreniny.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: SPPK

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments