Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Článok dňa Legislatíva Z domova

Podomácky vyrobené traktory musia prejsť kontrolou

blank

Všetky podomácky vyrobené traktory, vlečky či iné doma upravené stroje už musia prejsť technickými kontrolami – v opačnom prípade prídu o pridelenú C-značku. Tie sa na Slovensku vydávajú už od roku 2013. Zatiaľ čo v minulosti na ich získanie stačil stručný opis vozidla a tri fotografie predložené na polícii, po novom už odborníci musia posúdiť aj stav týchto zariadení.

„Nejde o technickú kontrolu v plnom rozsahu. Ide o zvláštnu technickú kontrolu, kde sa skontrolujú iba základné technické požiadavky na osvetlenie vozidla, brzdové zariadenia, zvuk vozidla, spájacie zariadenia, zvláštne výstražné svietidlo oranžovej farby,“ uviedla pre poľnoinfo.sk Zuzana Viciaňová, hovorkyňa Ministerstva dopravy.

Zmeny priniesla novela zákona ešte minulý rok. Podľa rezortu bola potrebná.

„Z pohľadu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky bol predchádzajúci stav nevyhovujúci,“ dodala Viciaňová.

Proti novým technickým kontrolám vozidiel s C-značkami sa ale stavajú najmä malí a strední poľnohospodári. Vidiecka platforma spolu so Združením mladých farmárov už spisuje petíciu, ktorej znenie predložila aj samotnému ministerstvu.

„Zrušenie resp. zmena pravidiel pri prideľovaní „C“ značiek znemožní použiť túto techniku určenú na poľnohospodárske účely. To bude v praxi znamenať ďalšie hodené poleno pod nohy malým gazdom. Pre väčšinu malých gazdov to bola a stále je jediná možnosť, ako užívať takéto stroje v okolí miesta, kde hospodária. Často ide o techniku, ktorá je určená na sezónne práce a na verejných komunikáciách sa objavuje ojedinele a na veľmi krátky čas,“ vysvetlila Lucia Gallová z Vidieckej platformy.

Tá aj v petícii žiada zrušenie metodického pokynu, ktorý kontroly vozidiel s C-značkami zaviedol.

„A to tak, aby nedošlo k narušeniu možností užívať takéto stroje a techniku, a tým aj k zhoršeniu možností hospodárenia na pôde. Zároveň sme pripravení na odbornú diskusiu tak, aby sme uvedenej nepriaznivej situácii predišli,“ dodala Gallová.

V minulosti o pridelenie C-značky požiadalo celkovo 34 tisíc žiadateľov.

SPPK prikláňame sa k tomu, aby sa to nemuselo meniť

„Pre malých a stredných farmárov je potrebné vytvárať také podmienky, aby sa im žilo ľahšie. Sú dobrým prínosom pre diverzifikáciu života na vidieku. Pokiaľ tie staré podmienky vyhovovali, prikláňame sa k tomu, aby sa to nemuselo meniť,“ uviedol predseda SPPK Emil Macho.

Nové podmienky prekážajú aj mladým farmárom. Tí podľa predsedu ich združenia často takéto zariadenia používajú, nakoľko sú pre nich finančne dostupnejšie. Nové kontroly im prinesú zvýšené náklady, alebo ich o zariadenia pripravia.

„Keď si zoberieme, že teraz by mal farmár prejsť celým procesom STK, je to obrovská investícia dať ten stroj do takej podoby, aby to prešlo,“ dodal Milan Jurky.

Ministerstvo dopravy však zmeny nateraz neplánuje, hoci tvrdí, že je otvorené diskusii.

„S ohľadom na bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky aj samotných vodičov malotraktorov, musia minimálne požiadavky na podomácky vyrobené vozidlá platiť,“ dodala hovorkyňa Zuzana Viciaňová.

Novela zákona, ktorá priniesla zmeny vo vydávaní C-značiek, tiež predĺžila ich platnosť. Po novom totiž budú namiesto troch platiť až 10 rokov. Poľnohospodári však teraz musia značky vydané v minulosti vrátiť na polícii, ktorá im po technickej kontrole vydá nové. Ak značky nevrátia najneskôr do dňa skončenia ich platnosti, hrozí im pokuta 50 až 100 eur.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

blank

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

46 komentárov

 1. blank
  Jano
  3. februára 2019

  Ano?? vy ste normalni? ako majú stými črepmi ísť na STK či po hlavnej ceste?? sú to mašiny čo chodia po poliach okolo domov po lesoch pár krát za rok… rozmýšlajú vôbec títo slovenskí politici?buzerácia na každom kroku ale čo môžeme čakať na Slovensku………a vôbec neviem načo sú nejaké značky aj STK-čky aj na veľkých traktoroch v zahraničí niečo také neexistuje………………..

  Odpovedať
  1. blank
   Jan
   11. júla 2019

   Presne tak! Kupil som za 550,- EURA podomacky vyrobeny traktor ale vobec som ani len netusil, kvoli slabej osvete, ze musim mat nejaku zanacku „C“. Keby som to len tusil, tak nekupujem taky traktor! Toto je isto chore a bussnis pre STK, poistovne a stat! Mame rolu vzdiale cca 500 metrov od domu. Neexistuje ina trasa k tejto nasej roli iba po hlavnej dedinskej ceste vlastne v zapadakove a oni vymyslia toto?! Mozte sa hqnbit nenazrate SVINE!!! 😥😥😥

  2. blank
   radovan
   2. decembra 2019

   novy traktor neprejde cez stk a nie to stary crep ktory je dva tri krat vroku na rozbytej ceste za ktoru treba platit.

 2. blank
  Pišta
  4. februára 2019

  Takýto traktor bez C značiek nemôže jazdiť po cestách 1. Triedy . Je potom vysoko pravdepodobné, že benzín alebo naftu pôjde majiteľ kúpiť do bandasky a doma naleje do traktora .
  Zoberme do úvahy situáciu , kedy ku takémuto hospodárovi príde kontrola z PPA , UKSUP a pri kontrole krízového plnenia je oblasť kupovania pohonných hmôt . Kontrola si traktor odfotí a bude sa Vás pýtať , ako kupujete PHM . Poviete , že s týmto unikátom nemôžete ísť na cesty , tak na osobnom aute idete kúpiť do bandasky , doma nalejete a hotovo . No a kontrola povie , zle, porušenie eu smerníc. Ak nemáte doma stanicu PHM, nesmiete liať z bandasky , ale jazdiť s traktorom na stanicu PHM a tam natankovať .
  Tak to má chudák žiadateľ za dalších 5 % sankcií 😁
  Alebo sa žiadateľ opraví , a bude tvrdiť , že jazdí na benzínku ( aj keď bez značiek , kontrola fotky má ) a vyhne sa sankcií 😁

  Odpovedať
  1. blank
   Tomáš Budzak
   11. februára 2020

   Mám ten istý problém nikde som sa nedocital že sa japonský traktorik nie je možné prihlásiť.Kupil som traktorik ktorí je v perfektnom stave všetko je OK nedá sa to porovnať s tými doma robenymi .Obyčajná šikana a buzerácia kto taky predpis vymyslel nemá čo robiť na takých zodpovednych miestach

 3. blank
  Ján
  4. februára 2019

  Jano a Pišta,ja tento problém nemám,nakoľko nevlastním podobný
  stroj-traktor,ale nemôžem sa nečinne pozerať na tie sproste nariadenia EU. Ja si myslím,že toto všetko je iba výhovorka
  na EU,ale je to výmysel toho nášho “ najlepšieho financ majstra“!
  Ak to nariadila komísia EU,tak už viem prečo Anglicko vystupoje z EU
  resp.BREXID. Naší poslanci v EU vás ani neinformovali aké čudo vás
  čaká? Táto EU nám ako pomáha? Už viem,ktorú politickú stranu budem voliť!!!

  Odpovedať
 4. blank
  G.S.
  4. februára 2019

  Tu nenariadili len povinnosť ísť na STK na zvláštnu kontrolu. Ak máte napríklad starý Zetor poskladaný z rôznych traktorov, tak podľa vyhlášky tento nemá právo dostať C značky a ak ich má, tak mu ich odoberú. A v chotároch behajú práve takéto stroje. Dovezené z Anglicka bez značiek a technického. Teraz musí žiadať o schválenie odbor dopravy. Vymysleli tam toho ešte viac. Je nemožné napríklad prihlásiť takýto stroj , ak je tam motor alebo karoséria z vozidla podliehajúceho recyklácii. Na C značky vôbec nebude možné prihlásiť akékoľvek vozidlo s typovým povolením pre výrobcu. Takže rôzne Kuboty a podobne z Japonska tiež musia ísť na riadne značky. Ale nevidel som tam možnosť prihlásiť do evidencie vozidlo s ľavostranným riadením aj keď to bolo tuším rozhodnutie ESD.

  Odpovedať
 5. blank
  agrisato
  4. februára 2019

  Tak už aj SPPK na vlne lacného agrárneho populiznu? Vážení, ak by ktorémukoľvek z Vás, spôsobil takýto stroj nedajbože smrteľný úraz v rodine , čo potom?! Poviete si : fajn , však nešli mu brzdy?…

  Odpovedať
 6. blank
  jm
  4. februára 2019

  Zrátaj si koľko starších ľudí to pozabudne splniť x 100Eur? A úradnícka práca na polícii nie je zdarma .Tak že A+B=??????? Ten náš financ majster zas niečo múdre vymyslel na naplnenie rozpočtu . A možno sa uvolní aj niekoľko ha pôdy pre súdruhov. Nie je to úžasný nápad?

  Odpovedať
  1. blank
   M
   16. januára 2020

   Každý, kto bude použivať traktor F značkami je zodpovedný za technícky stav toho to stroja a je tak, trestoprávne zodpovedný za ten stroj krorý použiva!

 7. blank
  M.
  13. februára 2019

  Reagujem na pána agrisato.

  To, že stroj nemá stk NEZNAMENÁ, že mu nejdu brzdy. A naopak. Ak stroj má STK, tiež neznamená, že sa mu brzdy nikdy nepokazia.

  Prepánajána nemyslime si, že keď sa udelí papier s razítkom, že sa stane zázrak. Stroj sa novým nestane.

  Je tiež v záujme vodiča, aby mal také brzdy, ktoré mu nepoškodia jeho zdravie! Bez ohľadu na stk.

  A pán agrisato, ako vysvetľujete, že v niektorých krajinách stk na traktory nemajú – a nehodovosť tam je nižšia??

  Odpovedať
 8. blank
  Peter
  13. februára 2019

  Dnes som bol s traktorom na STK a EK a poviem vám že je to všetko len
  o peniazoch 80€ a ešte čakal aj niečo naviac lebo mi pripomenul , že
  o 2 roky už stým traktorom neprejdem.

  Odpovedať
 9. blank
  Megy74
  23. februára 2019

  Po doterajších zisteniach len konštatujem…
  STK pre domácke traktory
  (tzv. zvláštna) nie je problém, ale problém nastane až na okr. úrade, kde pri prihlasovaní potrebuje všetky údaje, dokonca aj také, ako sú prípustné tlaky na jednotlivé nápravy, hmotnosť prípojného vozidla jak brzdeného tak nebrzdeného, prípustné hmotnosti v mieste spájacieho zariadenia, hlučnosť v dB, a podobné nezmysly, ktoré vám nepomôže, ak si ich vymyslíte, akceptujú len údaje od štátneho skúšobného úradu…

  Odpovedať
 10. blank
  Rudolf
  24. februára 2019

  A už si videl štatistiku nehôd takýchto strojov? Tak neplač.

  Odpovedať
 11. blank
  MARTIN
  24. februára 2019

  Zdravim priatelia.Chcel by som len tolko ako niektori pisu ohladom nehod ze kazdy traktor by mal mat zmluvne poistenie,nie su ziadne statistyky o nehodach,a my obycajny ludia pouzivame traktory iba na jar a jesen a kazdy zodpovedny vodic by si mal uvedomit z akym traktorom vstupi na cestu ak iba chce prejst na pole po ceste k susedovi aby mu pomohol.Dakujem.

  Odpovedať
 12. blank
  Jozef
  25. februára 2019

  Len jedna pripomienka.Myslíte, že teraz tie traktory prestanú chodiť ? Budú a nezaplatia sa ani tie poplatky, ktoré doteraz boli. (33 euro + poistka 3 krát po min.20 euro.:-)

  Odpovedať
 13. blank
  Ondrej
  29. marca 2019

  Ahojte. Bolo tam písané, že traktor má prejť na zvlášnej kontrole. Ale musí odovdať zančku C. Teraz ako mám ísť na stk po hlavnej ceste ? Papiere boli platné do 03.03.2018. Prosím napíšte odpoveď. Ďakujem

  Odpovedať
  1. blank
   Pavol Jurčo
   10. októbra 2019

   Musíš si kúpiť prejazdnu značku za 30 E, ak chceš isť po vlastnej osy,ale nemáš záruku či sa môžeš vrátiť ak nepredjdeš na STK. potom iba odťach. Kúpiš ju pri policajtoch ale + vlek ak ho chceš na ŠPZ. po prejdeni vráťiš a kúpiš si nové / F/ zase za 30 E + Pistka tak máš to zrátané.

 14. blank
  Ondrej
  29. marca 2019

  Prepáčte, 03.03.2019

  Odpovedať
 15. blank
  realista
  29. marca 2019

  re“Ondrej“ – žiaľ – neberte to zle – ak podľa predpisov naložiť na prepravník a odviesť …..

  Odpovedať
 16. blank
  Pavol
  30. marca 2019

  Pokiaľ nepríde policajt k nám domov robiť stk na doma výrobené traktory tak to nové uznesenie je likvidačné, nedomyslené bez citu k ľudom čo si chcú niečo sami dopestovať.

  Odpovedať
  1. blank
   Pedro
   30. marca 2019

   Policajti STK nerobia, už nieje socializmus…. 😉

 17. blank
  Dušan
  28. apríla 2019

  Vie mi niekto konečne vysvetliť,prečo nemôžem dostať C čkove tabulky ked mám typizovaný malotraktor japonskej výroby perfektnými brzdami osvetlenim smerníkmi dokonalím riadením a inými vymoženosťami čo doma vrobený traktor zdaleka nemá. Nemal by som problem isť aj na STK. Traktor potrebujem použiť na jazdu na ceste 3 triedy a vnutorných obecných komunikáciach. A čo elektrické invalidné vozíky? Veselo si jazdia po komunikáciach bez stk a bezdokladov. Seniori bez vodičákov atd. Tam je to všetko vporiadku? A človek ktorý v tejto rupublike pracuje je iba šikanovaný kravatovými magormi ktorý riešia veci od stola. A zaujímavé je že nemajú ani len štatistiku nehodovosti týchto strojov.Doteraz sme im niečo zaplatili teraz nedostanu ani cent.A vieme aspon koho volit.

  Odpovedať
  1. blank
   Tomáš Budzak
   11. februára 2020

   Mám ten istý problém nikde som sa nedocital že sa japonský traktorik nie je možné prihlásiť.Kupil som traktorik ktorí je v perfektnom stave všetko je OK nedá sa to porovnať s tými doma robenymi .Obyčajná šikana a buzerácia kto taky predpis vymyslel nemá čo robiť na takých zodpovednych miestach

 18. blank
  Miroslav
  28. mája 2019

  Hlavne že sme v eu a v polsku jazdi motorka a taha konski voz bez svetloch a smerovkoch po ceste prvej tredi našich politikov bi trebalo tam odvest abi to videli

  Odpovedať
 19. blank
  františek sedlak
  7. júna 2019

  Takými nezmyslami šikanovaním nás pracujucich ktorí chcu na poli pracovať týmito príkazmi a zakazmi nás nutia koho máme voliť.

  Odpovedať
 20. blank
  Dudo
  15. júna 2019

  Pripájam sa k názoru že tu ide hlavne o ťahanie peňazí z vrecák drobných domácich pestovateľov alebo ich likvidáciu.Asi je lepšie dovážať pokazené potraviny z poľska a iných podobných krajín.Na traktore jazdím možno 15 krát v roku a pretože mi záleží na mojej bezpečnosti na traktore mám i dobré brzdy i potrebné osvetlenie aj zaplatenú poistku.Som presvedčený že to takto má večšina majiteľov doma vyrobených traktorov.

  Odpovedať
 21. blank
  lubina
  20. júna 2019

  Pripájam sa tiež k tomuto názoru, že je to len k vôly peniazom. Len si myslím, že ani toto nebolo celkom domyslené. Väčšina poľnohospodárov , ktorí si nebudú môcť inak pomôcť, to jednoducho risknú poľom aj bez značiek( možno s rizikom pokuty) a o tieto peniaze štát príde. Na pokutách toľko nevyberú ako keby každý poctivo zaplatil za značku a poistku od traktora aj vlečky. Ja som takýto traktor na ,,C“ značkách minulý rok zdedila, lebo pani notárka to už dostala z evidencie od dopr.inšpektorátu. Takže som zaň ešte platila aj v dedičskom, čomu predchádzalo ešte vybaviť potvrdenie o aktuálnej hodnote traktora v doporučenom autoservise, tiež za poplatok. A o tej bezpečnosti. Nezachytila som správy typu: chodca zrazil traktor a vodič zmizol alebo traktor išiel neprimeranou rýchlosťou alebo traktor sa zrazil s iným vozidlom nakoľko vodič počas jazdy telefonoval, … Samozrejme ,že sa stane aj nešťastie. Ale zdá sa mi, že je to teraz postavené do takej roviny, že tieto traktorky spôsobujú jednu tragédiu za druhou. Len to už záleží na každom vodičovi, ale nielen traktora, ale aj osobného vozidla aj motorky, do akej miery je u neho zodpovednosť voči ohrozeniu svojho života a života ľudí naokolo. Len predsa, rýchlejší stroj urobí väčšiu paseku a ešte k tomu na ceste, ako pomalé postaršie traktory, ktoré sa zväčša pohybujú na poli a cestu použijú len v tom prípade, ak je to potrebné na prejazd na to svoje políčko. Nuž, pomáhajú tí, v tej našej vláde, tej našej hospodáriacej slovači, len čo je pravda.

  Odpovedať
 22. blank
  drahoš
  18. júla 2019

  doma pozliepané haraburdy nemajú na ceste čo hľadať.

  Odpovedať
  1. blank
   Viliems
   1. januára 2020

   a kolko chorých ludi chodi po slobode a zneprijemnuju život iným

 23. blank
  Vlado
  25. septembra 2019

  Už teda vieme aspoň to, koho máme voliť. Ale Ty Igor sa tešíš zbytočne, blázon, ako blázon.

  Odpovedať
 24. blank
  Ján
  7. októbra 2019

  Ján . Za socializmu to fungovalo tak. Dedinský rozhlas vyhlásil dátum kedy sa budu kontrolovat traktory. Policajt skontroloval brzdy,riadenie,svetla a ak všedko vyhovovalo, tak dal potvrdenie a hotovo.Vtedy to fungovalo ,prečo by to nemohlo teraz ?

  Odpovedať
  1. blank
   realista
   7. októbra 2019

   p. Ján
   neviem kedy ste sa narodili, ale za socializmu, ja si to tak pamätám tak od 70 – tych rokov, to tak nebolo. Keď už robila to komisia a v poľnohospodárskom podniku , ktorá za to následne niesla zodpovednosť – zástupca okresnej poľnohospodárskej správy, okresnej vojenskej správy, zástupca dopravného inšpektorátu a nálada aj u tých „najmúdrejších“ traktoristov zodpovedala tomu konštatovaniu o „zastrúhanom vlase…..“

 25. blank
  Peter
  11. januára 2020

  Ako je to s F čislami keď chcem na vlečku ,ma niekto info o tom?

  Odpovedať
  1. blank
   jozef R
   11. januára 2020

   Je to vlastne obdobné ako predtým žiadosť na „C“.Na STK s tým chodiť nemusíš, ako by si aj mohol, však? Dohodneš sa s technikom a on príde alebo ho dovezieš k tej vlečke zapojenej za traktor. Ale musíš to mať niekde na spevnenej ploche, aby mohol odskúšať brzdy, samozrejme musí to svietiť, smerovky, brzdové svetlá… lebo s tým môžeš aj na cestu I.či II.tr. Až potom dostaneš niečo takéto https://www.mindop.sk/uploads/Fkova-znacka.jpg

 26. blank
  Peter Barľák
  8. februára 2020

  Nech pride stk na dediny a nech robia obhliadky

  Odpovedať
  1. blank
   GJ
   10. februára 2020

   STK sú súkromné a mne napr.povedali, že „o túto službu nebudeme mať záujem“. Takže robiť to nebudú ani u nich, nieto aby technik prišiel k niekomu domov. Myslím, že by im mala byť odňatá licencia.

 27. blank
  lubo
  17. februára 2020

  ja som si prihlasil traktor a vlecku na Fkove znacky a obnasa to:
  musis si do predu namontovat vsetky svetla (funkcne), v zadu trojuholnik ako na traktore aj na vlecke, plast na SPZ musi byt osvetleny, stitok ak je japonsky tak radsej odlepit (zbytocne problemy). na traktore musi byt vyrazene cislo 5-6miestne hocijake. Na vlecke takisto musi byt vyrazene cislo. Na traktore sa musia povypisovat vsetky udaje (tlacivo ktore najdete na ministerstve dopravy), ktore ovladate o svojom tatosovi napr. KW, r.v. atd. na vlecke staci len cislo 5miestne – ak mate toto vsetko povypisovane tak zavolate z STK aby Vas prisiel navstivit k Vam domov a skontroluje cely stav vozidla, pripojneho a na zaklade tohoto vsetkeho dostanete vyplnene tlacivo ktore Vam odovzda technik STK a s tym idete na okresnu dopravu kde odovzdate vsetky potrebne tlaciva a vsetko co potrebujete na prihlasenie o par tyzdnov Vam zavolaju mate pripravene papiere ktore zanesiete na odbor dopravy svojho mesta a tam dostanete SPZ.
  priblizne vybavenie dokladov pocitajte 150€ taktor a 150€ vlecka atd. + poistka, ale zasa 10 rokov svateho pokoja 🙂 vela zdaru pri vybavovani

  Odpovedať
  1. blank
   vlado
   1. marca 2020

   a ako postupovat, ked mam traktor privezeny z rakuska? Je to 53 rocny Steyr 50 a ma velky aj maly TP, v rakusku riadne odhlaseny. Chcem ziskat nan Farmarske znacky, je to mozne?

  2. blank
   Lubo
   5. marca 2020

   Mám iseki keďže traktory ktoré majú tovarensku značku nechcú prihlásiť tak sme to spravili tak že bočné plechy sme dali dolu a keď sa fotil tak sme povedali že je to domáca výroba inak nedostanete ŠPZ
   Stk 67€ – príde k vám domu technik
   Dopravný inšpektorát 20€ kolek
   Značka 33€
   Poistka 25€

 28. blank
  pb
  17. februára 2020

  ne viem kde ziješ, ale myslimm si, že si jeden stych, ktory si mylia,načo su nam kravy ? ked si mlieko kupim v Kauflande

  Odpovedať
 29. blank
  jozef
  23. februára 2020

  viemy niekto poradit kde najdem tlaciva na prihlasenie traktora na f znacky…

  Odpovedať
  1. blank
   GJ
   24. februára 2020

   Na okresnom úrade, odbor cestnej dopravy ti ich dajú

 30. blank
  vlado
  1. marca 2020

  vie tu niekto uviest presny postup, ako vybavit F znacky, co k tomu je potrebne, kde sa daju vyhladat konkretne formulare a p.?

  Odpovedať
  1. blank
   G.S.
   1. marca 2020

   Okresný úrad, odbor dopravy. Žiadaš o schválenie jednotlivo vyrobeného vozidla s obmedzenou prevádzkou podľa § 17 vyhlášky č. 131/2018 Z. z.. Zvláštna kontrola STK . Môžeš aj doma ak zavoláš technika. Predložíš so žiadosťou na OU. Po vydaní rozhodnutia OU ideš na políciu a tam ti po zaplatení 33 € vydajú značky s obmedzením na 10 rokov. Tu máš napríklad niektoré formuláre https://www.slovensko.sk/sk/dokumenty-a-tlaciva/_1/A/ab9317dd-8354-4c7f-a4f3-9e0494a966bd .
   A tu je žiadosť a vysvetlenie na stránke min dop. https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4/schvalovanie-vozidiel/jednotlive-schvalovanie/jednotlivo-vyrobene-vozidlo-s-obmedzenou-prevadzkou/navrh-na-vnutrostatne-schvalenie-jednotlivo-vyrobeneho-vozidla-s-obmedzenou-prevadzkou

 31. blank
  ander
  30. marca 2020

  Dobry vie mi niekto poslat ako sa vypisuje tie papiere co s okresného uradu mam japonsky malotraktor potrebujem ist na stk dakujem.

  Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.