Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z ekonomiky

Penam zatvára pekáreň v Trnave

Penam zatvára pekáreň v Trnave
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pekárenská skupina Penam Slovakia sa rozhodla ku koncu februára 2010 ukončiť prevádzku pekárne v Trnave, a to z dôvodu optimalizácie výrobných kapacít v rámci skupiny. Výroba z Trnavy bude presunutá do prevádzok v Nitre, Senci a Piešťanoch.

Z celkového počtu 95 zamestnancov zostane 15 naďalej v pracovnom pomere, niektorí zamestnanci dostanú možnosť pracovať v ostatných pekárňach a ďalším ponúka spoločnosť asistenciu pri hľadaní nového zamestnania.

“Keďže sa nám dlhodobo nedarilo napĺňať výrobné kapacity v oblasti západného Slovenska, museli sme prikročiť k optimalizácii výroby,” uviedol Ivan Morávek, riaditeľ spoločnosti Penam Slovakia, a.s.

Prepúšťanie sa podľa jeho vyjadrenia dotkne 80 zamestnancov z výroby. Pracovníci z oddelenia obchodu zostanú naďalej v pracovnom pomere.

“Tento krok sme dlho zvažovali. V spolupráci s úradom práce a personálnymi agentúrami chceme prepusteným pomôcť pri hľadaní nového zamestnania,” dodal Morávek.

Spoločnosť Penam Slovakia, a.s., so sídlom v Nitre, výrobca a predajca pečiva, múk a cukrárskych výrobkov bola založená v roku 2006. Na Slovensku prevádzkuje 8 pekární a 3 mlyny a zamestnáva viac ako 1600 ľudí.

Spoločnosť Penam patrí do skupiny Agrofert.

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments