Zadajte hľadaný výraz

Zo sveta

Rast v belgickom odvetví ekologickej produkcie ovocia

Rast v belgickom odvetví ekologickej produkcie ovocia
insert_photoarchív poľnoinfo.sk - Pestovatelia ovocia pestovaného podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva sa prezentujú aj na veľtrhu Biofach v Nemecku.

Podľa inštitúcie pre podporu ekologického hospodárenia a ekologických potravín BioForum sa dopyt po ekologickom ovocí v Belgicku naďalej zvyšuje a trh by mohol absorbovať ešte viac.

Najväčší dopyt je po jablkách na výrobu džúsov, ale aj ovocí na priamu spotrebu. Pestovateľská plocha ekologického ovocia by mohla bez narušenia trhu vzrásť o 7% ročne, povedal manažér BioForum Paul Verbeke.

Podľa štúdie BioFóra o trhu rastie pestovateľská plocha ekologického ovocia v Belgicku v priemere o 10% ročne. V súlade s tým sa zvyšuje aj počet producentov. Hlavné produkty sú jablká, hrušky a čerešne.

V roku 2008 predstavovala plocha, na ktorej sa pestuje ekologické ovocie v Belgicku 270 hektárov, z čoho bolo 187 hektárov kríkové ovocie a 58 hektárov stromové ovocie.

Autor článku: Svetové pôdohospodárstvo, roč. XI, 2009, č.8., vydáva Agroinštitút Nitra, š. p., Centrum informačných služieb
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk - Pestovatelia ovocia pestovaného podľa pravidiel ekologického poľnohospodárstva sa prezentujú aj na veľtrhu Biofach v Nemecku.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments