Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Aktualizované 19:00 – Nový minister bude Samuel Vlčan

Aktualizované 19:00 - Nový minister bude Samuel Vlčan

Situácia okolo zotrvania Jána Mičovského v kresle ministra získala ďalšie dejstvo. Poľnohospodármi neobľúbený šéf rezortu, ešte pred dvoma týždňami ohlásil zamýšľanú demisiu. Dnes svoje kroky prehodnotil, o čom informoval na rýchlo zvolanom tlačovom brífingu. O dve hodiny neskôr je opäť všetko inak.

Úrad vlády novinárov informuje, že premiér Eduard Heger sa dnes dohodol s prezidentkou Zuzanou Čaputovou na vymenovaní Samuela Vlčana do funkcie ministra pôdohospodárstva.

Premiér priblížil, že po podaní demisie ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského (OĽANO) začali hľadať jeho nástupcu. Podľa vlastných slov meno nového ministra odovzdal prezidentke v piatok (4. 6.).

“Dnes som sa stretol s pani prezidentkou, aby sme dohodli vymenovanie tohto nástupcu,” uviedol Heger.

Predseda vlády priznal, že s Mičovským komunikoval aj v pondelok dopoludnia. Obsah rozhovoru komentovať nechcel. Za dôležité považuje to, že bude vymenovaný nový minister. Mičovského vyhlásenie o späťvzatí demisie považuje premiér za symbolické gesto. Predpokladá, že to chcel urobiť ako poďakovanie a vyjadrenie, že oblasti svojho pôsobenia chce ostať verný. Heger podčiarkol, že na to bude mať Mičovský priestor v Národnej rade (NR) SR.

Súčasný minister Ján Mičovský (OĽANO) podal demisiu po podozreniach z korupcie u svojej nominantky. V pondelok však oznámil, že demisiu sťahuje. Odôvodnil to množstvom podporných vyhlásení na svoju adresu a tým, že nechce utekať z boja.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk a TASR
Zdroj obrázku: TASR - Samuel Vlčan (vľavo)

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1560 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments