Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Samuel Vlčan – životopis

Samuel Vlčan – životopis
insert_photoMPRV SR

Ministrom pôdohospodárstva sa má stať Samuel Vlčan. Oznámil to dnes Úrad vlády SR. Samuel Vlčan už na ministerstve v tomto volebnom období pôsobil.

Ako štátneho tajomníka ho vymenovala vláda 19. apríla 2020 a po dohode odišiel z funkcie 15. júla 2020. V jeho gescii boli sekcie rezortnej politiky pôdohospodárstva, legislatívy, analýz a výkazníctva, poľnohospodárstva, programov cezhraničnej spolupráce, potravinárstva a obchodu a Inštitút pôdohospodárskej politiky.

„Samuel Vlčan vyštudoval medzinárodné vzťahy na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov (MGIMO). Právnické vzdelanie získal na Univerzite Komenského v Bratislave. Počas pracovnej kariéry pôsobil v oblasti práva a bankovníctva. Viedol právne oddelenia HVB Banky a Slovenskej sporiteľne. Bol členom predstavenstva Slovenskej sporiteľne,“ informoval ešte vlani tlačový odbor agroministerstva.

Podľa minuloročnej tlačovej správy exekutívny rozvojový program pre vrcholových manažérov absolvoval na University of California v Berkley, USA.

V Bosne a Hercegovine bol generálnym manažérom, zodpovedným aj za regionálne organizačné a finančné riadenie spoločnosti Hypo Alpe-Adria Bank. Následne pôsobil na pozícii generálneho manažéra Sberbank Slovensko.

Do funkcie štátneho tajomníka MPRV SR prechádzal z postu výkonného riaditeľa spoločnosti WP TECH, ktorá na Slovensku pôsobí v oblasti priemyselnej výroby.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPRV SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments