Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

MPRV: Celkový rozpočet na podporu dojníc v SR vzrastie o 30 %

MPRV: Celkový rozpočet na podporu dojníc v SR vzrastie o 30 %
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Celkový rozpočet na podporu dojníc na Slovensku vzrastie o 30 %. Uviedol to odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, v reakcii na spoločné stanovisko Slovenského zväzu prvovýrobcov mlieka (SZPM) a Slovenského mliekarenského zväzu (SMZ).

„MPRV SR považuje tzv. mliečnu vertikálu za strategickú oblasť, ktorá má aj podľa vládneho materiálu Vízia spoločných postupov pri budovaní moderného pôdohospodárstva v horizonte roku 2035 potenciál rastu a rozvoja v našich podmienkach,“ spresnil agrorezort.

„Aj preto na budúce obdobie 2023 až 2027 navrhujeme jednu z najvyšších podpôr na dojnicu v rámci celej EÚ vo výške 570 eur. V aktuálnom období je táto podpora na úrovni 442 eur. Celkový rozpočet na podporu dojníc vzrastie o 30 % a dosiahne 60 miliónov eur ročne,“ dodalo MPRV.

Prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka trvajú na požiadavke mimoriadnej pomoci od MPRV SR vo výške 35 miliónov eur. Od februára majú zo strany agrorezortu prisľúbených 10 miliónov eur. Dodatočné finančné prostriedky podľa SZPM a SMZ ešte viac chýbajú pri enormnom náraste nákladov, čo zrýchlilo tempo poklesu počtu dojníc na Slovensku.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments