Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

MOST-HÍD vyzýva za spravodlivé podmienky pre poľnohospodárov

MOST-HÍD vyzýva za spravodlivé podmienky pre poľnohospodárov
insert_photoMPRV SR

Strana Most-Híd vyzýva vládu Roberta Fica, aby bojovala za spravodlivé delenie podpôr v rámci spoločnej poľnohospodárskej politike v novom plánovacom období 2014-2020. Pri boji o spravodlivé podmienky pre slovenských roľníkov ponúkajú bugárovci Smeru-SD podporu. Na dnešnom brífingu v parlamente to vyhlásil poslanec Mosta-Híd Gabriel Csicsai.

Varuje zároveň, že ak vládna strana nevyužije čas do uzavretia spoločnej poľnohospodárskej politiky, bude to mať negatívne dopady na prežitie a konkurencieschopnosť slovenského poľnohospodárstva a prehĺbi v nej krízu.

“Hrozia nám diskriminačné podmienky pri platbách na plochu, tzv. SAPS,” zdôraznil s tým, že Slovensko dnes ťahá za kratší koniec.      

“V súčasnosti to vyzerá tak, že hladina podpôr na plochu by mala zostať na súčasnej úrovni, čo je minimálne dva až trikrát nižšia, ako v súčasnosti dostávajú staré členské štáty. Sme presvedčení, že toto dokáže fatálne hendikepovať slovenských farmárov v ďalšom období 2014 až 2020,” povedal opozičný poslanec.

Do vážnych problémov sa podľa neho dostane živočíšna výroba aj pestovanie zeleniny a ovocia.

“Obávame sa, že tieto problémy môžu byť nenapraviteľné,” uviedol.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrárnik z HN
agrárnik z HN
13. december 2012 9:00

Bolo by od MOST-u HÍD asi dosť blbé, keby nepodporili odtrhnutú regionálnu frakciu zo SPPK, ktorej požehnal hlavne bača z Teplého vrchu nakoľko SPPK nechcelo jeho poslúchať

Reakcia
Reakcia
13. december 2012 13:28

Kde bol Most, keď sa vyjednávali podmienky na roky 2007-2013? Vo vláde. A aké podmienky vyjednali? Na HOVN…! A teraz sa začali ozývať? Nemajú na to morálne právo!!! SAS sa začalo hľadaj už aj v poľnohospodárstve? Tam majú odborníkov snáď na všetko…