Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SAS: Situácia roľníkov je neúnosná, podporujeme ich protest

SAS: Situácia roľníkov je neúnosná, podporujeme ich protest
insert_photoMPRV SR

Ešte nikdy v novodobej histórii Slovenska nebili slovenskí poľnohospodári a potravinári tak na poplach, ako v týchto dňoch. Tvrdí to predseda opozičnej SaS Richard Sulík. “Situácia je už dnes neúnosná. Strana SaS podporuje protest poľnohospodárov,” vyhlásil dnes na brífingu na pôde Národnej rady SR.

Reagoval tak na dnešné protestné zhromaždenie pred Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, na ktorom sa zišli roľníci a potravinári, zorganizovaní Agrárnou komorou Slovenska (AKS) a Potravinárskou komorou Slovenska (PKS). Protestovať prišli proti nespravodlivo nastaveným dotačným schémam spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, ktoré majú pretrvať aj v novom programovom rozpočtovom období 2014 až 2020.      

Opozičná strana podľa Sulíka už niekoľko týždňov vyzýva ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka, aby začal konať a dôrazne rokoval v Bruseli o podpore slovenských poľnohospodárov.

“Teraz je to obdobie, kedy sa niečo dá vyjednať. O pár týždňov či mesiacov už môže byť neskoro,” upozornil šéf liberálov.      

Dnešný protest bol podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka úplne oprávnený, pričom však za problémy poľnohospodárov nemôže iba EÚ.

“Leví podiel na tejto situácii má dnešná reprezentácia ministerstva pôdohospodárstva na čele s ministrom Jahnátkom, ktorá dlhodobo nekoná. Nekoná prakticky odo dňa, kedy na jar tohto roka dostala dôveru voličov,” myslí si opozičný poslanec.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrárnik z HN
agrárnik z HN
13. december 2012 9:18

Kto z expertov na poľnohospodárstvo a vidiek v SAS zastrešuje tento rezort? Majú odborníkov na všetko? Homosexualita, drogový liberalizmus, tunelovanie bank, vyhýbanie sa daňovým a odvodovým povinnostiam tam sú výborní