Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ministerstvo reaguje na kritiku Sme rodina

Ministerstvo reaguje na kritiku Sme rodina
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Hnutie Sme rodina by si malo pri kritike naštudovať aspoň základné informácie o agrorezorte. Uviedol to pre TASR hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Vladimír Machalík, v reakcii na pondelkový brífing opozičného hnutia Sme rodina.

MPRV podľa neho s poľutovaním konštatuje, že „expert“ tohto politického hnutia si pri príprave na tlačovú konferenciu ani len nezistil názov rezortu a kritizoval ho za rozvoj vidieka, ktorý patrí nielen do jeho kompetencií, ale je súčasťou aj jeho názvu. 

Machalík zdôraznil, že MPRV SR v minulom roku naštartovalo efektívne čerpanie eurofondov v rámci programu IROP (Integrovaný regionálny operačný program), ktoré boli do príchodu aktuálneho vedenia rezortu čerpané pod 1 % a hrozilo, že SR o tieto prostriedky príde. Z týchto eurofondov pritom budú profitovať občania vo všetkých regiónoch Slovenska.

Podčiarkol zároveň, že taktiež Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) prvýkrát v histórii Slovenska vyplatila slovenským poľnohospodárom preddavky na priame platby. „So znepokojením tiež konštatujeme, že ‚expert strany, ktorá má poslancov v Národnej rade (NR) SR, si zabudol naštudovať, že štátny rozpočet schvaľuje NR SR a nie MPRV SR. Vyzývame preto toto hnutie, aby si pri svojich marketingových aktivitách, ale najmä príprave koncepcie naštudovalo aspoň základné informácie,“ uzavrel Machalík.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
5 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik zHN
agrarnik zHN
16. január 2018 11:14

Ten hovorca si v skutočnosti dal vlastný gól. Podklady a celkový rámec rozpočtu MPRV SR pripravuje úradník na Dobrovičovej a odbavovať sa nom , že NR SR je plne zodpovedná za rozpočet nakoľko ho schvaľuje je detinské, ale budiž. Keby sa pán hovorca venoval radšej obchodnému saldu a katastrofálnej situácii… Celý komentár »

Jaroslav Karahuta
Jaroslav Karahuta
16. január 2018 11:44

Je asi veľkou chybou, že v roku 1994 vypadlo z názvu ministerstva slovo „výživa“. Opierať sa o túto skutočnosť je poľutovania hodné. Avšak bez ohľadu na názov tejto inštitúcie, je MPaRV SR priamo zodpovedné za potravinovú sebestačnosť, potravinovú bezpečnosť a tým za výživu občanov Slovenskej republiky. A mne je veľmi… Celý komentár »

Anonym
Anonym
16. január 2018 17:54

Slovenské poľnohospodárstvo a priznal to aj pán premiér Fico malo vyrokované nepriaznivé vstupné podmienky. V súčasnosti ale aj nedávnej minulosti však vlády s tým nič mimoriadne neurobili a nechali ho naďalej stagnovať, zvyšovať agrárne saldo, znižovať potravinovú bezpečnosť a minimalizovať národné podpory, čiže nechali ho voľne plávať po masívnejšie podporovanom… Celý komentár »

G.S.
G.S.
16. január 2018 20:14

Tak v rámci preddavkov som dostal až 300€ a zato mi priame platby vyplatia až v júni. No nie je skvelý, ten hovorca? A takých nás bude. Ešte sa len pobavíme na GSAA tento rok. To som zvedavý na aký termín sa napokon posunie podávanie žiadostí z dôvodu „bleskového“ systému.… Celý komentár »

plmokn
plmokn
16. január 2018 21:08

Pán Riaditeľ RVPS. Pekný príspevok. Dúfam, a pevne verím, že tak, ako ste prezentovali svoj názor tuto, že v tomto duchu budú prebiehať aj kontroly na farmách, ktoré zrejme teraz rozbehnete, nakoľko sa na tento postup odvolala PPA presne 14.12.2017, keď stopli vyplácanie dotácií. Len nechápem, čo robili PPA úradníci… Celý komentár »