Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Kaufland hľadá regionálnych dodávateľov potravín aj počas krízy

Kaufland hľadá regionálnych dodávateľov potravín aj počas krízy

Práve prežívame obdobie výziev, keď sme my a aj naša krajina skúšaní aktuálnou situáciou. Kaufland preto podáva pomocnú ruku všade tam, kde je to možné.

Spoločnosť  myslí na tých, ktorí pomoc potrebujú najviac, či už sú to dobrovoľníci zo Slovenského Červeného kríža, nemocnice, seniori, alebo vlastní zamestnanci. Okrem finančnej a materiálnej podpory je v tomto období obzvlášť žiaduce poskytnúť podporu aj slovenským regionálnym dodávateľom. Kaufland sa tak snaží prostredníctvom takýchto projektov rozvíjať ekonomiku, ako aj zamestnanosť v regiónoch.

Lokálni dodávatelia spestrujú náš sortiment

Reťazec preto pokračuje v podpore regionálnych výrobcov potravín a vysiela im jasný odkaz, aby sa zapojili do projektu určeného práve pre nich.

„Podpora týchto dodávateľov je pre nás jednou z priorít. Poskytujeme priestor na predaj ich výrobkov v našich regáloch v regióne, kde pôsobia. Lokálni dodávatelia spestrujú náš sortiment svojimi výrobkami, ktoré sa nedajú kúpiť kdekoľvek. Našim zákazníkom tak prinášame nové chute z ich okolia, za ktorými nemusia chodiť do špeciálnych predajní. Aj týmto je náš projekt výnimočný,“ uvádza Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Regionálnymi výrobcami sú často malé rodinné firmy, ktoré dávajú prácu ľuďom vo svojom okolí. Vďaka tejto spolupráci dostávajú  šancu prezentovať sa pred väčším množstvom zákazníkov. Regionálne výrobky aktuálne nájdete v 65 zo 70 predajní Kauflandu. Počet lokálnych dodávateľov sa postupne zvyšuje, momentálne ich je už 76.

Výrobca: Snaha Kauflandu nám veľmi pomáha

Malí výrobcovia, ktorí už s Kauflandom spolupracujú, sa zhodujú na tom, že zo začiatku bolo dodávanie do veľkého reťazca pre nich výzvou, mnohým z nich však takáto spolupráca priniesla rozšírenie portfólia i možnosť zamestnať nových ľudí.

„Ako malý regionálny výrobca sme boli radi, že sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s takým silným a veľkým partnerom, ako je Kaufland. Dúfali sme, že si naše produkty nájdu svojich zákazníkov, ktorí si ich budú kupovať opakovane. Snaha Kauflandu nám v tomto veľmi pomáha,“ uvádza Jozef Hruška, konateľ spoločnosti Slovak Nature z Nižného Klátova, ktorá vyrába domáce sirupy.

Ambíciou obchodného reťazca je spoluprácu s ďalšími regionálnymi dodávateľmi neustále rozširovať a zároveň im poskytnúť príležitosť, aby sa z lokálnych  stali celoslovenskí.

Všetci títo dodávatelia majú spoločné jedno. Ich produkty rozprávajú jedinečný príbeh svojho vzniku, starostlivo uchovávaných receptúr či inovatívnych postupov. Ak by ste sa aj vy chceli stať jedným z nich a ukázať svoje výrobky, na ktoré ste určite právom pyšní, staňte sa regionálnym dodávateľom „svojho“ Kauflandu. Viac informácií a prihlasovací formulár nájdete na webstránke spoločnosti.


Autor článku: TS Kaufland
Zdroj obrázku: 3 x Kaufland

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1560 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
jm
Neregistrovaný
jm
29. apríla 2020 23:07

Škoda že to nevidieť vo vašich predajniach ako to uvádzate. Aj keď patrím k Vaším zákazníkom som nepostrehol takúto informáciu! Alebo sme všetci slepí?