Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Horsch Joker HD pre hlboké premiešanie

Horsch Joker HD pre hlboké premiešanie
insert_photoHriadeľ, spol. s r. o.

Joker HD je tanierový podmietač a kyprič, ktorý dobre pracuje vo veľmi širokom rozsahu hĺbok. Je preto využiteľný pre hlboké premiešanie pôdy, na plytkú podmietku a tiež k predsejbovej príprave. Vďaka moderným konštrukčným prvkom dosahuje enormnú priechodnosť hmoty.

Hlboké rozdrobenie

Joker HD používa kužeľovo klenuté taniere 620 mm s drobiacou geometriou. Taniere spoľahlivo prenikajú do nastavenej hĺbky. Pôda sa uvádza do masívneho pohybu, pre ktorý je vo vnútri stroja dostatok priestoru. Joker HD tak môže pracovať aj vo veľmi vlhkej pôde alebo pri veľkom objeme dlhej slamy.

Precízne vedenie hĺbky

Veľká vlastná hmotnosť stroja sa rozkladá na dvojradový valec, ktorý podporuje pokojnú jazdu. Predný vodiaci podvozok a kompaktné rozmery umožňujú dobre kopírovať povrch. Preto aj pri plytkej podmietke alebo pri predsejbovom spracovaní pôdy presne sleduje nastavenú hĺbku v celom zábere.

Joker HD udržiava pracovnú geometriu tanierov aj pri veľkom odpore. Dosahuje tak vysokú účinnosť drobenia a pôdny profil sa v nastavenej hĺbke celoplošne odrezáva aj pri pracovnej rýchlosti až 18 km.h-1. Aj pri takomto tempe je povrch pôdy výborne urovnaný a utužený.

Systémová nadväznosť

Ťažký tanierový kyprič HORSCH Joker HD je určený pre zamiešanie veľkého objemu pozberových zvyškov až do hĺbky 20 cm. Vyznačuje sa veľmi účinným rozdrobením pôdy. Stredné a veľké podniky úspešne kombinujú tanierovú techniku Joker a radličkové kypriče Terrano. Majú tak plnú kontrolu nad spracovaním pôdy aj nad predsejbovou prípravou.

Otázky pre pána Traugotta Horscha

Prečo je Joker HD vhodný do slovenských podmienok?

Podniky strednej veľkosti ho používajú univerzálne ako pre plytkú podmietku, tak plnohodnotne pre ťažkú, hlbokú prácu. Joker HD bol našimi konštruktérmi navrhnutý pre vysokú intenzitu rozdrobenie pôdy a pre maximálnu priechodnosť. Slovenskí poľnohospodári ho preto ocenia po zbere slnečnice a zrnovej kukurice. Spoľahlivo preniká do pracovnej hĺbky a presne ju dodržiava. Veľmi kvalitne premieša pozberové zvyšky s pôdou a tiež účinne urovnáva povrch. Odporúčam, aby si tento stroj poľnohospodári vyskúšali na vlastných poliach už tento rok pri prvých podmietkach.

Na koho sa môžu záujemcovia o tento stroj obrátiť?

Značku HORSCH zastupuje na slovenskom výhradná dovozná spoločnosť HRIADEĽ, ktorá ma našu plnú podporu a s ktorou sme v intenzívnom kontakte. Predajcovia firmy HRIADEĽ pracujú vo všetkých regiónoch po celom Slovenskom a požadovaný stroj poskytnú na vyskúšanie.

Autor článku: Blažena Ácsová - špecialistka marketingu spoločnosti Hriadeľ, spol. s r. o.
Zdroj obrázku: Hriadeľ, spol. s r. o.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments