Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Gabriela Matečná sa zrejme vráti k podnikaniu

Gabriela Matečná sa zrejme vráti k podnikaniu
insert_photoTASR

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS) sa po skončení svojho pôsobenia na čele agrorezortu pravdepodobne vráti k podnikaniu. Uviedla to pred štvrtkovým, posledným rokovaním dosluhujúceho vládneho kabinetu.

“Potrebujem si určite oddýchnuť, pretože neviem, či bol niekto predo mnou štyri roky generálnym riaditeľom (Slovenského pozemkového fondu, pozn. TASR) a potom štyri roky ministrom poľnohospodárstva. Takže si oddýchnem. Predtým som podnikala v poľnohospodárskom poradenstve, určite sa potom vrátim k tomu, čo som robila a čo viem robiť,” avizovala Matečná.

“Urobili sme toho veľmi veľa pre rezort, ktorý vediem, aspoň z môjho pohľadu. Odchádzam so spokojnosťou na duši, že odovzdávam (agro)rezort v plnej sile a s dobrým svedomím, že som urobila všetko, čo som vládala a ako som najlepšie vedela,” zhodnotila.

Dodala, že kolektív pracovníkov z MPRV jej “určite bude chýbať”. “Nie je to také jednoduché, proste im povedať ‘ahoj’, ale tie vzťahy zostávajú,” uzavrela.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
10 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
i.l.
i.l.
21. marec 2020 9:52

chvala panu bohu…dufajme ze jej kapitola sa definitivne skoncila a uz viac nikdy onej slovensko nebude pocut.jej praca farmarov vobec nikde neposunula k lepsiemu a hlavne lahsiemu zivotu.s tym odchadzajucim vlakom od komarna cez topolcany az do popradu verme ze si zoberie aj kozucha s borsukom.

Fero
Fero
23. marec 2020 6:59
Odpoveď na  i.l.

Verme, že Kožucha s ostatnými čaká NAKA !

jm
jm
22. marec 2020 23:32

Po niekoľkých rokoch strávených v SPF a PPA je určite dobre pripravená na podnikanie.Ja jej prajem aby bola aj tam tak úspešná ako v úradoch.

Fero
Fero
23. marec 2020 7:07

Iba človek bez chrbtovej kosti a charakteru môže povedať, že po toľkých rokoch odchádza so spokojnosťou na duši. Celé 4 roky bola v područí oligarchov a Kožucha, nemá ani len tušenie o poľnohospodárstve, iba sa viezla, poškodeným , utlacanym a zúboženom farmárom nielen, že nepomohla, ale ešte viac poškodila……. Ona… Celý komentár »

Elena Babicová
Elena Babicová
24. marec 2020 18:05
Odpoveď na  Fero

Všetky komentáre o ministerky pôdohospodárstva sú pravdivé, okrem značky jm z 22.03.2020. Tak zdevastvované poľnohospodárstvo nenechal žiaden minister. Dúfam, že nový je gazda a rozumie pôde. Prvé čo by bolo potrebné zrušiť návrh pozemkových úprav, ktorý podpísala pani ministerka , lebo ak bude taký, ako za jej vlády : kde… Celý komentár »

jozef R.
jozef R.
25. marec 2020 15:54
Odpoveď na  Fero

Pani Babicová, ten zákon, ktorý našťastie nepodpísala pani prezidentka, skrýval oveľa väčšie zákernosti. Napr. vlastníka pôdy, ktorý si svoje pole sám obrábal, mohol “veľký”, ktorý má okolitú pôdu hoc len prenajatú, zahnať niekam do kúta, aj keď po pozemkových úpravách sú všetky parcely prístupné obslužnými komunikáciami vo vlastníctve obce alebo… Celý komentár »

EB
EB
25. marec 2020 22:58

Pán Jozef, to čo som napísala je ešte nič, ale náš kataster prepisuje pozemky nasledovne: LV č. 100 parcela 2500 m2 Vlastníci: Ďuro 1/5 t.j. 500 m2 Jano 2/5 t.j. 1000 m2 Fero 2/5 t.j. 1000 m2 Fero ide stavať dom , Jano s Ďurom mu v dobrej viere podpíšu… Celý komentár »

realista
realista
26. marec 2020 8:06
Odpoveď na  EB

Info katastrálny odbor je evidenčným úradom – kontroluje, či úkon je v súlade s právom nie samotný predmet úkonu – ak chybne niečo zapíše je možné v zákonnej lehote namietať….. Teda keď ” Jano s Ďurom mu v dobrej viere podpíšu nech si svoju parcelu odčlení.” tak je to ich… Celý komentár »

zn. pozemok
zn. pozemok
26. marec 2020 20:26

Bolo namietané v zákonom stanovenej dobe, ale keď nepatrím medzi mocných toho štátu viem, že nemám na nič nárok. Nepochodím ani na úrade, ani na súde. To, že je zle zapísané mi potvrdil aj pracovník, ktorý na katastri pracoval.
Nemal na takéto zápisy žalúdok a zmenil zamestnanie.

realista
realista
27. marec 2020 7:45
Odpoveď na  zn. pozemok

oznámil ste to aspoň prokuratúre – aby bol záznam ?