Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
MPRV SR Z domova

Gabriela Matečná sa zrejme vráti k podnikaniu

Gabriela Matečná sa zrejme vráti k podnikaniu

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS) sa po skončení svojho pôsobenia na čele agrorezortu pravdepodobne vráti k podnikaniu. Uviedla to pred štvrtkovým, posledným rokovaním dosluhujúceho vládneho kabinetu.

„Potrebujem si určite oddýchnuť, pretože neviem, či bol niekto predo mnou štyri roky generálnym riaditeľom (Slovenského pozemkového fondu, pozn. TASR) a potom štyri roky ministrom poľnohospodárstva. Takže si oddýchnem. Predtým som podnikala v poľnohospodárskom poradenstve, určite sa potom vrátim k tomu, čo som robila a čo viem robiť,“ avizovala Matečná.

„Urobili sme toho veľmi veľa pre rezort, ktorý vediem, aspoň z môjho pohľadu. Odchádzam so spokojnosťou na duši, že odovzdávam (agro)rezort v plnej sile a s dobrým svedomím, že som urobila všetko, čo som vládala a ako som najlepšie vedela,“ zhodnotila.

Dodala, že kolektív pracovníkov z MPRV jej „určite bude chýbať“. „Nie je to také jednoduché, proste im povedať ‚ahoj‘, ale tie vzťahy zostávajú,“ uzavrela.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1572 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

10 komentárov

 1. i.l.
  21. marca 2020

  chvala panu bohu…dufajme ze jej kapitola sa definitivne skoncila a uz viac nikdy onej slovensko nebude pocut.jej praca farmarov vobec nikde neposunula k lepsiemu a hlavne lahsiemu zivotu.s tym odchadzajucim vlakom od komarna cez topolcany az do popradu verme ze si zoberie aj kozucha s borsukom.

  Odpovedať
  1. Fero
   23. marca 2020

   Verme, že Kožucha s ostatnými čaká NAKA !

 2. jm
  22. marca 2020

  Po niekoľkých rokoch strávených v SPF a PPA je určite dobre pripravená na podnikanie.Ja jej prajem aby bola aj tam tak úspešná ako v úradoch.

  Odpovedať
 3. Fero
  23. marca 2020

  Iba človek bez chrbtovej kosti a charakteru môže povedať, že po toľkých rokoch odchádza so spokojnosťou na duši. Celé 4 roky bola v područí oligarchov a Kožucha, nemá ani len tušenie o poľnohospodárstve, iba sa viezla, poškodeným , utlacanym a zúboženom farmárom nielen, že nepomohla, ale ešte viac poškodila……. Ona je HANBOU SLOVENSKÉHO POĽNOHOSPODÁRSTVA, aj ten PLASTIKAR bol v niečom lepší, že aspoň neciganil na rozdiel od nej. Fuj !

  Odpovedať
  1. Elena Babicová
   24. marca 2020

   Všetky komentáre o ministerky pôdohospodárstva sú pravdivé, okrem značky jm z 22.03.2020. Tak zdevastvované poľnohospodárstvo nenechal žiaden minister. Dúfam, že nový je gazda a rozumie pôde. Prvé čo by bolo potrebné zrušiť návrh pozemkových úprav, ktorý podpísala pani ministerka , lebo ak bude taký, ako za jej vlády : kde bol pozemok dvoch vlastníkov cca 6000 m2, po úprave sú tam traja vlastníci – tomu sa hovorí sceľovanie pozemkov podľa pracovníkov pozemkových úprav na ministerstve pôdohospodárstva, ktorý pripravovali návrh. Ako ministerka nemala kompetencie riadiť ani Slovenský pozemkový fond, ktorý koná nie v súlade so zákonmi SR.

  2. jozef R.
   25. marca 2020

   Pani Babicová, ten zákon, ktorý našťastie nepodpísala pani prezidentka, skrýval oveľa väčšie zákernosti. Napr. vlastníka pôdy, ktorý si svoje pole sám obrábal, mohol „veľký“, ktorý má okolitú pôdu hoc len prenajatú, zahnať niekam do kúta, aj keď po pozemkových úpravách sú všetky parcely prístupné obslužnými komunikáciami vo vlastníctve obce alebo mesta. Našťastie sa tejto ohavnosti z dielne Matečnej podarilo zabrániť.

 4. EB
  25. marca 2020

  Pán Jozef, to čo som napísala je ešte nič, ale náš kataster prepisuje pozemky nasledovne:
  LV č. 100
  parcela 2500 m2
  Vlastníci: Ďuro 1/5 t.j. 500 m2
  Jano 2/5 t.j. 1000 m2
  Fero 2/5 t.j. 1000 m2
  Fero ide stavať dom , Jano s Ďurom mu v dobrej viere podpíšu nech si svoju parcelu odčlení.
  Vznikne nový list vlastníctva č. 200
  parcela 1000 m2
  vlastník: Fero 1/1
  a LV č. 100
  parcela 1500 m2
  vlastníci : Ďuro 1/5 300 m2
  Jano 2/5 600 m2
  Fero 2/5 600 m2
  Tu je vidieť ako dvaja /možno nie kamaráti s kompetentnými/ prišli o pozemok a tretí získal. Napísala som na Úrad geodézie, kartografie a katastra SR dostala som odpoveď, že okresný kataster nepochybil. Aj predchádzajúca verejná ochrankyňa práv mi napísala, že je to v súlade so zákonom. Pozemok bol v intraviláne obce. / č. LV , výmera parcely a mená vlastníkov sú len vymyslené/. Ak nemáte strýka v nebi – môžte byť dobrý ani tam sa nedostanete/

  Odpovedať
  1. realista
   26. marca 2020

   Info

   katastrálny odbor je evidenčným úradom – kontroluje, či úkon je v súlade s právom nie samotný predmet úkonu – ak chybne niečo zapíše je možné v zákonnej lehote namietať…..

   Teda keď
   “ Jano s Ďurom mu v dobrej viere podpíšu nech si svoju parcelu odčlení.“
   tak je to ich problém lebo podpíšu a svoj podpis úradne overia….

   ešte na okraj – údaje o výmerách v registri „E“ sú údajmi informatívnymi…

 5. zn. pozemok
  26. marca 2020

  Bolo namietané v zákonom stanovenej dobe, ale keď nepatrím medzi mocných toho štátu viem, že nemám na nič nárok. Nepochodím ani na úrade, ani na súde. To, že je zle zapísané mi potvrdil aj pracovník, ktorý na katastri pracoval.
  Nemal na takéto zápisy žalúdok a zmenil zamestnanie.

  Odpovedať
  1. realista
   27. marca 2020

   oznámil ste to aspoň prokuratúre – aby bol záznam ?

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.