Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

SPPK je pripravená spolupracovať s novým ministrom pôdohospodárstva

SPPK je pripravená spolupracovať s novým ministrom pôdohospodárstva
insert_photoSPPK

Práve zvyšujúci sa počet ochorení na koronavírus a nutnosť poznať odpovede na súčasné fungovanie agropotravinárskych podnikov znásobuje mimoriadnu opodstatnenosť okamžitej úzkej spolupráce Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory /SPPK/ s budúcim ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorým sa stane Ján Mičovský.

Najväčšia agropotravinárska samospráva na Slovensku rešpektuje výsledok parlamentných volieb a meno budúceho ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Do novej funkcie nastupuje v časoch, ktoré sú výzvou pre celú spoločnosť. Aj preto je predseda najväčšej agropotravinárskej samosprávy na Slovensku s designovaným ministrom okamžite pripravený spolupracovať a prinášať návrhy riešení, ktoré sú nutné pre zvládnutie tejto zložitej situácie.

„Sme pripravení poskytnúť novému ministrovi vysoko profesionálnu a odbornú pomoc pri zvládnutí tak krízovej situácie, v akej sa nachádza celá spoločnosť. Dôležitosť pôdohospodárstva a potravinárstva v súčasnej situácii naberá úplne iný rozmer. Chcem vyjadriť presvedčenie, že spoločne s novým pánom ministrom túto situáciu zvládneme a do budúcna budeme spoločne prinášať také riešenia, ktoré celému agropotravinárskemu sektoru prinesú nielen pozitívne výsledky, ale aj celospoločenský status,“ uviedol predseda SPPK Emil Macho v reakcii na oznámenie mena budúceho ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Autor článku: Jana Holéciová - SPPK
Zdroj obrázku: SPPK

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
GJ
GJ
21. marec 2020 8:46

Nový pán minister sa v prvom rade nesmie dať ovplyvniť akoukoľvek formou tými, ktorí sú (spolu)zodpovední za súčasný stav. Inak zostane všetko po starom. A to by určitým skupinám veľmi vyhovovalo.