Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Farmár František Oravec chce podať trestné oznámenie na ministerku

Farmár František Oravec chce podať trestné oznámenie na ministerku
insert_photoTASR

Trestné oznámenie na políciu chce na šéfku agrorezortu Gabrielu Matečnú (SNS) za ohováranie podať farmár František Oravec. Uviedol to vo štvrtok pre médiá počas protestnej akcie nespokojných farmárov, lesníkov a geodetov. Na súdne pojednávanie, ktoré spomenula v stredu (20. 2) ministerka, bol podľa jeho slov predvolaný ako svedok.

Ďalej povedal, že jeho právnici píšu žalobu na súd na ochranu osobnosti. Zdôraznil, že nebol obvinený z vydierania, nedovoleného ozbrojovania, nákupu nástražných výbušných systémov.

„Nech ukáže ministerka obvinenie, predvolanie na moju osobu v tejto veci. Výpovede svedkov jednoznačne potvrdili, že František Oravec nič také neobjednával,“ povedal farmár s tým, že od štvrtka ministerka Matečná nie je jeho ministerkou.

Dodal, že zamestnáva ľudí, platí za nich odvody a má hovädzí dobytok. Zároveň skonštatoval, že Pôdohospodárska platobná agentúra dlhodobo zakrýva subvenčné podvody.

Hovorca Iniciatívy poľnohospodárov, ktorá organizuje protest, Patrik Magdoško uviedol, že si vyžiadal rozhodnutie súdu o prípade, o ktorom tiež hovorila šéfka agrorezortu, a zvažuje v tejto súvislosti právne kroky. O prípade sa v stredu (20. 2.) večer rozprával s účastníkmi protestu v Bratislave, ktorí mu vyjadrili podporu.

Ministerka Matečná sa v stredu vyjadrila, že protest organizujú ľudia, ktorí sa tvária, že sú farmári, mnohí z nich však farmármi nie sú, pretože nemajú ani štvorcový meter pôdy.

„Musím povedať, že nie som stotožnená s tým, že legitimizujeme ľudí, ktorí sa vyhrážali zabitím, či na iných si objednávali nástražné a výbušné systémy. Títo ľudia neprišli (na protest) kvôli farmárom, ale prišli pre osobné ciele a zastieranie niektorých faktov,“ upozornila šéfka agrorezortu.

Nespokojní farmári, lesníci a geodeti prišli na strojoch v utorok (19. 2) do Bratislavy, kde chceli hovoriť o problémoch a predostreli svoje požiadavky. Rokovanie na Úrade vlády SR sa uskutočnilo v stredu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
6 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Bohuš
Pavel Bohuš
22. február 2019 8:12

Vážený p. Huba Až do prečítania tohoto článku som si Vás vážil ako človeka s nadhľadom, bez nejakej previazanosti na vládnu verchušku. Veľmi rýchlo Ste po vzore p. ministerky vylustrovali protagonistou procesu. Od r. 1976 som pôsobil na východe Slovenska ako agronóm na rôznych stupňoch riadenia a končil som ako… Celý komentár »

Peter
Peter
22. február 2019 8:30

Dobrá inšpirácia čo vy nato p.Huba . Čakáme na váš článok.

jan
jan
23. február 2019 21:48

no na toto sa tesim

realista
realista
24. február 2019 10:46

p. Huba to nevyrieši – môže len poukázať….. Podľa môjho názoru vyrieši to len j e d n o (opakujem jedno lebo finančne sa to nedá ináč utiahnuť) poriadne profesné združenie – ktoré ako“ protistrana“ bude mať v prvom rade svojich poradcov, právnikov, lobing pri tvorbe zákonov, dosah na masmédiá… Celý komentár »

M
M
24. február 2019 12:03

Huba by sa nemal vyjadrovat k situacii v polnohospodarstve, mal by maximalne tak komentovat predaj strojov a pisat o par novinkach. Nie je to farmar, nezazil vydieranie a bezmocnost, nezazil tlak od velkych, to ze vystudoval spu este neznamena ze by mal usmernovat slovenske polnohospodarstvo a uz vobec nie oznacovat… Celý komentár »

Robert Dohál
Robert Dohál
24. február 2019 22:34

Pekné heslo, ale nie do našich slovenských podmienok. Obávam sa, že my Slováci máme sklony si ho vykladať tak, že len tí mocní majú mať zodpovednosť. Čiže samozrejme vláda, tá vždy za všetko môže. A keď už pcháte do toho čo sa deje od minulého týždňa politiku, tak mne tu… Celý komentár »