Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Exriaditeľa PPA na slobodu z väzby neprepustili

Exriaditeľa PPA na slobodu z väzby neprepustili

Exriaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika ostáva vo väzbe do januára 2021, rozhodol o tom v stredu senát Najvyššieho súdu (NS) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

“Senát 4T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného Ing. Ľubomíra P., podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, zo dňa 7. októbra, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a zároveň bola lehota trvania väzby u tohto obvineného predĺžená do 4. januára 2021, zamietol ako nedôvodnú,” objasnila hovorkyňa.

Ľubomír Partika je obvinený pre obzvlášť závažné zločiny prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ktorých sa mal dopustiť ako funkcionár PPA. Jeho a niekdajšieho úradníka z ministerstva pôdohospodárstva Mareka Kodadu polícia v rámci rozsiahlej akcie Dobytkár zadržala v apríli. Na začiatku júla senát NS SR rozhodol, že Ľubomír Partika bude väzobne stíhaný a exúradník bude zase vyšetrovaný na slobode.

Na začiatku júla polícia v rámci akcie zadržala aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra a podnikateľa Petra Kubu. Pôvodne Norberta Bödöra sudca pre prípravné konanie ŠTS Michal Truban do väzby nezobral. Trojčlenný senát NS SR však 9. júla vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči rozhodnutiu sudcu Trubana a Norberta Bödöra do väzby zobral. Deň nato zobral do väzby aj Petra Kubu.

Prokurátor žiadal pre oboch mužov väzbu, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie. Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v PPA za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur.

Autor článku: poľnoinfo.sk a TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1548 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.