Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

EK preverí finančné toky do slovenského agrosektora

EK preverí finančné toky do slovenského agrosektora
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Po vražde novinára Jána Kuciaka chce Európska komisia (EK) preveriť, ako sa na Slovensku nakladá s európskymi dotáciami do poľnohospodárstva a či nie sú zneužívané. V rozhovore pre dnešný (1.3.2018) Die Welt to povedal eurokomisár pre rozpočet Günther Oettinger.

O slobode médií na Slovensku chce na nasledujúcom plenárnom zasadnutí v Štrasburgu debatovať aj Európsky parlament (EP). Podľa slovenských médií môže Kuciakova vražda súvisieť s jeho prácou na prípade údajného zapojenia talianskej mafie do zneužívanie peňazí z európskych fondov na východnom Slovenskom.

„Pozrieme sa teraz na ten prípad dôkladne,“ povedal Oettinger denníku Die Welt.

Nemecký eurokomisár považuje za možné, že európske poľnohospodárske dotácie boli na Slovensku zneužité „na kriminálne účely“. „Za niekoľko týždňov budeme mať jasno o finančných tokoch a možnom zneužití,“ dodal.

V rozhovore s listom Die Welt Oettinger kritizoval tiež „popredných politikov na Slovensku,“ ktorí sa podľa neho uchýlili ku „všeobecnému kritizovaniu médií“.

Zároveň zdôraznil, že má komisia plnú dôveru v slovenské úrady a ich schopnosť prípad vraždy novinára a jeho snúbenice vyšetriť.

Prípadom vraždy novinára sa mieni zaoberať aj Európsky parlament, ktorý si Kuciaka už na začiatku včerajšej plenárnej schôdze uctil minútou ticha.

„Chceme, aby sa prípad zavraždeného novinára dostal na program rokovania Európskeho parlamentu a aby sme o dva týždne na pléne (v Štrasburgu) debatovali o slobode médií na Slovensku,“ povedal denníku Die Welt predseda zahraničného výboru Európskeho parlamentu David McAllister.

Prípad má podľa neho celoeurópsky význam a debatou na pléne mu chcú europoslanci „dodať pozornosť, akú si zaslúži“.

Autor článku: ČTK
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
4 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
Realista
1. marec 2018 12:00

Ja by som zacal s kazdym ministrom od 2007 ktory tam sedel az doteraz lebo ani jeden neni cisty

Pišta
Pišta
1. marec 2018 12:21

Skutok sa nestal…

ld
ld
1. marec 2018 12:40

ja by som pridal aj Simona, Koncoša, Baca – tí síce za svojho ministrovania moc nemali dočinenia s eu peniazmi – ale doteraz ich čerpajú
pozrieť sa čo robí každý jeden minister

dikobraz
dikobraz
2. marec 2018 8:35

Hlavne by bolo potrebne sa zamerat na tých, ktorý zaviedli bodovanie externými hodnotiteľmi, t.j. Jureňa, Kramplová, Becík…. Komjatický profesor a Barbarič sú už bohužial „vyšší level“….