Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Rastlinná výroba Z ekonomiky

Cukrový boom pokračuje, ceny môžu vzrásť o 80 percent

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 1510

V dôsledku globálneho deficitu cukru sa jeho cena môže zvýšiť až o 80 % a prevýšiť 40 centov za libru ($ 881 za tonu), uviedol Bloomberg /jedna z najrešpektovanejších svetových tlačových agentúr zameraná na finančné správy/ s odvolaním sa na predpovede generálneho riaditeľa Michaela Colemana z agentúry Aisling Analytics.

Podobný názor má aj vedenie asociácie Al Kaleej Sugar Co., ktorá je vlastníkom najväčšej cukrovej rafinérie na svete. Cena cukru od začiatku roka vzrástla takmer dvojnásobne. Minulý týždeň v stredu dosiahla 28 ročné maximum a dosiahla 23,33 centov za libru.

Cena rastie v očakávaní nepriaznivých poveternostných podmienok v Indii a Brazílii – popredných svetových výrobcov tohto produktu.

Situáciu v poslednej dobe zhoršujú silné dažde a búrky v pestovateľských oblastiach Brazílie, ktoré by mohli zmenšiť úrodu a naopak nedostatočné dažďové zrážky v Indii.

Správy, že poľnohospodári z Austrálie, tretieho najväčšieho vývozcu cukru na svete, rozšírili plochy cukrovej trstiny a plánujú zvýšiť produkciu cukru o 250 – tisíc ton v budúcom roku, zabrzdili rast cien. Avšak podľa odborníkov, ani toto nezmení celosvetový trend zvyšovania ceny cukru.

Autor článku: Martin German - spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1460 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.