Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2020 Jar LEFT
Branding VUB 2020 Jar RIGHT
Branding VUB 2020 Jar TOP
Potravinárstvo Zo sveta

Cukor bude lacnejší v dôsledku jeho prebytku na trhu

chat_bubbleKomentáre: 1 visibilityZobrazenia: 1395

„Prebytok cukru na svetovom trhu bude o 30 percent vyšší, ako sa pôvodne predpokladalo, a to vďaka dobrej úrode cukrovej trstiny v Brazílii a Indii, ktoré sú najväčšími svetovými producentmi cukru,“ uviedli odborníci výskumnej spoločnosti Kingsman SA pre agentúru Bloomberg.

Podľa prognózy generálneho riaditeľa Jonathana Kingsmena, prebytok cukru za 12 mesiacov, začínajúc aprílom tohto roka, dosiahne 5 miliónov 170 – tisíc ton. Vo februári sa tento prebytok odhadoval na 3,99 mil. ton. Prebytok ponuky prispeje k ďalšiemu poklesu cien cukru, ktoré od začiatku roku 2010 klesli o 47 %.

„Očakáva nás obdobie nízkych cien cukoru,“ cituje slová D. Kingsmena Agentúra Bloomberg.

Autor článku: Martin German - spracované pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1460 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. euroskeptik
    30. júna 2010

    vraj cukor bude lacnejsi, pan redaktor asi ste sa pomylili, na Slovensku uz nic nebude lacnejsie iba ak benzin zlacnie o 1-2 centy

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.