Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ciele sú domáce výrobky, kvalita dovozu a zamestnanosť

Ciele sú domáce výrobky, kvalita dovozu a zamestnanosť
insert_photoOficiálny webový profil Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na facebooku

Hlavnými cieľmi pôsobenia Ľubomíra Jahnátka (nominant Smeru-SD) vo funkcii šéfa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka bude podľa jeho slov najmä zvýšenie podielu slovenských výrobkov na domácom trhu, zvýšenie kvality potravín dovážaných do SR a zvýšenie zamestnanosti v rezorte.

„Prioritou bude zvýšiť podiel domácej prvovýroby z agrosektora na pultoch v našich obchodoch, aby sa skutočne viac konzumovala produkcia, ktorá je vyrobená na Slovensku, a nie dovezená zo všetkých kútov sveta,“ uviedol Jahnátek.

„S tým súvisí aj druhá otázka, a tou je otázka kvality potravín. Sme svedkami neustále nových a nových škandálov v oblasti kvality a hygieny potravín. Nie je to však vždy len otázka nedodržiavania pravidiel hry zo strany obchodných reťazcov, ale často sú na vine aj dovozcovia potravín, ktorí obchádzajú kontrolné systémy a nenahlasujú napríklad dovozy na príslušné štátne orgány. Tým pádom neprichádza ku kontrole dovozových výrobkov, čo môže spôsobiť potravinový škandál,“ poznamenal.

„Druhou mojou prioritou bude, kde si myslím, že by mohol rezort pôdohospodárstva zohrať významnú úlohu, a to zvýšiť zamestnanosť na Slovensku cestou pôdohospodárskych aktivít. Myslíme si, že pokiaľ nájdeme vhodné nástroje na vytvorenie nových príležitostí podnikania v oblasti agrosektora, tak vieme výraznejším spôsobom prispieť k zamestnanosti na Slovensku. Musíme vytvoriť určitú koncepciu, ako agrosektor prepojiť na oblasti, kde dnes agrovýroba atrofuje (poznámka poľnoinfo.sk: zmenšuje). Hľadáme možné spôsoby, ako by štát mohol v takýchto oblastiach intervenovať a podporou začínajúcich malofarmárov prispieť k zníženiu nezamestnanosti na Slovensku,“ dodal šéf MPRV SR.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: Oficiálny webový profil Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka na facebooku

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments