Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Aktualizované 20:00 – Rezort začínajú zapĺňať nové kádre

V týchto dňoch dochádza ku kreovaniu nového vedenia nie len na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, ale aj v inštitúciách, ktoré s rezortom bytostne súvisia.

Podľa informácií o ktorých sa hovorí už niekoľko dní, by sa novou štátnou tajomníčkou ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka mala stať prof. Ing. Magdaléna Lacko Bartošová, CSc. zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Magdaléna Bartošová pôsobí na Katedre udržateľného poľnohospodárstva a herbológie Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov.

V súvislosti so štátnym tajomníkom sa ale spomína aj iné meno. Tejto alternatíve nahráva aj dnešné vyjadrenie premiéra Róberta Fica, podľa ktorého by mal byť štátny tajomník človek, „ktorý pracuje v oblasti operačných programov profesionálne, má kontakty s Bruselom a so zahraničím. Nechcem teraz hovoriť meno, zajtra bude všetko jasné na rokovaní vlády, pretože sú potrebné ešte niektoré procedurálne otázky.“

Z uvedeného vyplýva, že aj keď sa meno Magdalény Lacko Bartošovej v rezortných kruhoch spomínané už týždeň, nakoniec to môže byť podobne ako pri voľbe ministra, všetko inak.

Už ale dnes je isté, že novým generálnym riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry sa stal veterinárny lekár Stanislav Grobár. Ten pôsobil od roku 2006 do roku 2010 v spoločnosti MH Invest ako nominant Slovenskej národnej strany. MH Invest, je dcérska spoločnosť Ministerstva hospodárstva SR, ktorá pomáha pri realizácii priemyselných parkov.

Ako riaditeľka tlačového odboru a hovorkyňa ministerstva pôdohospodárstva bude pôsobiť Magda Tóth Želeňáková, ktorú môžu poznať najmä diváci Správ STV. Ďalšou osobou, ktorá oslabí spravodajstvo STV je Zuzana Gulová, ktorá taktiež odchádza na tlačový odbor agrorezortu. Obe novinárky sa poľnohospodárstvu v spravodajstve STV nevenovali.

Nového ministra pôdohospodárstva čaká ešte minimálne vymenovanie nových riaditeľov na štátnom podniku Agroinštitút v Nitre a Závodisko v Bratislave, ktorých predošlý minister pôdohospodárstva odvolal tesne pred voľbami. O ďalších personálnych nomináciách vás budeme priebežne informovať.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments