Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Celoslovenské dni poľa predstavujú hospodárske plodiny i najnovšiu techniku

Celoslovenské dni poľa predstavujú hospodárske plodiny i najnovšiu techniku
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Prezentácie rôznych plodín spolu s ukážkami pôsobenia prípravkov na výživu a ochranu rastlín si môžu pozrieť návštevníci výstavy Celoslovenské dni poľa (CDP). V Dvoroch nad Žitavou sa konajú od utorka do stredy 5. júna.

Výstava ponúka 770 políčok s ukážkami odrôd rôznych hospodárskych plodín. Osivárske spoločnosti, výskumné ústavy a firmy zasa pripravili na 578 políčkach prezentáciu odrôd poľných plodín.

„Celkovo ide o 35 druhov rastlín, pričom najviac zastúpená je pšenica s 204 odrodami a ozimná repka so 101 hybridmi. Výstava tiež ponúkne 30 odrôd zemiakov. Z menej rozšírených plodín má na políčkach zastúpenie rasca, konopa, bôb, ľan, mak, facélia, reďkev, horčica, cirok a ďalšie plodiny,“ informovali organizátori.

Súčasťou CDP 2019 je aj výstava poľnohospodárskej techniky, na ktorej sa zúčastňuje 134 vystavovateľov.

„Celkovo sa na podujatí predstavuje 193 vystavovateľov osív, ochrany a výživy rastlín, poľnohospodárskej techniky a služieb v poľnohospodárstve. Zastúpenie tu majú aj stredné odborné poľnohospodárske školy,“ pripomínajú organizátori, medzi ktorými sú poľnohospodári i zástupcovia vydavateľov.

Na tohtoročnej výstave nechýba ani predvádzanie poľnohospodárskej techniky, do ktorého sa zapája 15 firiem. Návštevníci CDP 2019 tak uvidia veľké a malé traktory spolu so strojmi na spracovanie pôdy.

„Hlavnou témou predvádzania sú technológie, podporujúce hospodárenie s vodou v pôde,“ doplnili organizátori.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments