Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Agrominister uviedol do funkcie generálneho riaditeľa a námestníka SPF

Agrominister uviedol do funkcie generálneho riaditeľa a námestníka SPF
insert_photoMPRV SR - Minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš uviedol do funkcie generálneho riaditeľa SPF Henricha Haščáka.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš uviedol vo štvrtok do funkcie dvoch najvyšších predstaviteľov Slovenského pozemkového fondu (SPF), a to generálneho riaditeľa Henricha Haščáka a námestníka Mariána Bullu. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Zmenu vo vedení fondu s účinnosťou od 1. júna 2023 v stredu (31. 5.) na Bírešov návrh schválila vláda SR. Cieľom tejto zmeny je podľa Bíreša “odpolitizovať SPF a doviesť túto, pre pôdohospodárstvo dôležitú organizáciu, ktorá spravuje štátne pozemky, do parlamentných volieb pod vedením odborníkov”.

“Výmena vedenia SPF je jednou z hlavných priorít, ktoré som deklaroval po nástupe na čelo agrorezortu,” dodal Bíreš.

Haščák bol od septembra 2022 do 31. mája 2023 štátnym tajomníkom na MPRV. Predtým pôsobil aj v štátnom podniku Vodohospodárska výstavba a v predstavenstve Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.

Bulla v roku 2021 pôsobil ako riaditeľ sekcie kontroly a sekcie štátnej pomoci v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Predtým bol aktívny v oblasti geodetických a kartografických prác.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR - Minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš uviedol do funkcie generálneho riaditeľa SPF Henricha Haščáka.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments