Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa MPRV SR Z domova

Vieme prví: Fecko končí!

Vieme prví: Fecko končí!
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Ešte v závere mája sa hovorilo o tom, že Jána Mičovského by mohol vo funkcii ministra nahradiť prvý štátny tajomník Martin Fecko. O mesiac neskôr je podľa zdrojov portálu poľnoinfo.sk isté, že Martin Fecko na ministerstve pôdohospodárstva končí a má sa vrátiť do Národnej rady SR ako poslanec.

Poslanecké lavice pritom zohrieval desať rokov. V parlamentných voľbách v roku 2010 bol zvolený za poslanca Národnej rady SR vďaka preferenčným hlasom na kandidátke strany SaS spolu s ďalšími troma členmi občianskeho združenia (Igor Matovič, Erika Jurinová a Jozef Viskupič). Prekrúžkoval sa zo 148. na šieste miesto na kandidátke strany.

Od roku 2012 bol dve volebné obdobia poslancom za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti.

Od marca 2020 je štátnym tajomníkom agrorezortu. Je zaujímavé, že aj napriek tomu, že dlhodobo patril k najbližším ľuďom zakladateľa OĽaNO Igora Matoviča, po parlamentných voľbách 2020 sa nestal ministrom, ale uspokojil sa s tým, byť dvojkou na agrorezorte. Ministrom sa vtedy stal pre väčšinu poľnohospodárskej verejnosti takmer neznámy Ján Mičovský.

O zamýšľanom odchode Martina Fecka z agrorezortu sa hovorí od nástupu Samuela Vlčana do funkcie ministra. Podľa zdrojov z MPRV je zrejmé, že ich pohľad na riadenie rezortu je rozdielny. O svojom rozhodnutí mal Martin Fecko informovať rezortných kolegov na dnešnej (8.7.2021) porade vedenia ministerstva pôdohospodárstva.

Meno nového štátneho tajomníka MPRV SR zatiaľ nie je známe.

O vyjadrenie sme požiadali aj Martina Fecka, ktorý na naše telefonáty a SMS zatiaľ nereagoval.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Starý Gazda
Starý Gazda
9. júl 2021 11:28

spravne rozhodnutie dufam že sa dočkame konečne aj rozhodnuti na oživenie polnovyroby