Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Post prvého štátneho tajomníka bude zatiaľ neobsadený

insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Martin Fecko sa dňom 15. júla vzdáva funkcie. Vyplýva to z návrhu na jeho odvolanie, ktorý predložil na stredajšie (14. 7.) rokovanie vlády minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO).

“Post prvého štátneho tajomníka bude zatiaľ neobsadený,” reagoval pre TASR odbor komunikácie MPRV na otázku o nástupcovi na uvoľnené miesto.

Rezort skonštatoval, že išlo o Feckovo osobné rozhodnutie.

Vláda vymenovala Martina Fecka za štátneho tajomníka agrorezortu 23. marca 2020.

“Dňa 8. júla 2021 doručil štátny tajomník Martin Fecko ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky list, ktorým sa vzdáva svojej funkcie dňom 15. júla 2021,” konštatuje sa v predkladacej správe.

Na základe vzdania sa funkcie tak predkladá šéf rezortu pôdohospodárstva na rokovanie vlády návrh na odvolanie Fecka z postu štátneho tajomníka. Kabinet by sa týmto materiálom mal zaoberať v stredu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1552 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments